Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski: juhatus arutab Rõivase umbusaldamist

Foto: ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et erakonna juhatus pole veel arutanud, kuidas käituda tuleval esmaspäeval opositsiooni algatatud peaminister Taavi Rõivase umbusaldamisel.

Samas on tema sõnul loomulik, et sotside seas on neid inimesi, kes arvavad, et praegune valitsus ei ole Eestile kõige parem. Urve Palo on tema sõnul üks nendest ja sellest ei ole ka saladust tehtud. Samas tõdes Ossinovski intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et umbusalduste sisseandmine ei ole varem valitsusi kukutanud:

Kuidas peaks sotsiaaldemokraatide fraktsioon käituma esmaspäeval umbusaldusel?

Võtame sammu korraga. Eks opositsioon ikka umbusaldusi ette valmistab ja neid menetlusse annab. Üldiselt umbusalduste ettevalmistamine ja sisseandmine ei ole Eestis kunagi valitsusi kukutanud, aga loomulikult on selge, et sotsid seda küsimust järgmisel juhatuse koosolekul arutavad.

Te näete, et valitsus võiks värskeneda?

Loodame, et õnnestub sellel neljapäeval nendes olulistes strateegilistes küsimustes edasi minna, kas see osutub võimalikuks või mitte, eks seda näitab aeg. On varasemalt kokku lepitud ju mitmeid asju, et lahendatakse ära, paraku lahendust ei ole siiani tulnud. Alkoholipoliitika on valitsuskabinetis juba peaaegu aasta aega ja lahendust ei paista, nii et eks need meeleolud on selles mõttes kindlasti osadel erakonnaliikmetel kriitilised ja arusaadavalt kriitilised.

IRL ja sotsiaaldemokraadid tahavad juba pikemat aega, et kutsutaks riigifirmadest tagasi parlamendisaadikud. Reformierakond ei taha sellest midagi kuulda ja ei võta seda kabinetiistungitel arutlusele. Mis te sellest arvate?

See küsimus vajab kiiremas korras lahendamist, kaua me seda palli ühest otsast teise veeretame, seisukoht on selge, lahendus on arusaadav. Ministrid peaksid selle põhiseadusliku probleemi lahendama sellega, et kutsuma riigiettevõtete nõukogud tagasi. Ma loodan, et sellel neljapäeval saame valitsuskabinetis selles osas kokkuleppele.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: