Ossinovski sõnul ähvardas Reformierakond Sesteri tagasi kutsuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1478269633000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on Reformierakond ähvardanud, et kutsub rahandusministri Sven Sesteri tagasi, kui SDE ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) riigifirmade nõukogudega seoses jõulisi samme astuvad. Ossinovski ütles ka, et umbusk Reformierakonna vastu väga suur, kuna on märke nende lähenemisest Keskerakonnale.

"Eks see umbusk Reformierakonna vastu tekkis juba presidendivalimiste ajal," ütles Ossinovski reedel ERR-ile. Ta lisas, et mõnda aega on olnud tunne, nagu Reformierakond sooviks koostööst SDE ning Isamaa ja Res Publica Liiduga (IRL) vabaneda.

Ossinovski ütles, et peaminister ja Reformierakonna esimees Taavi Rõivas vihjas "peenetundeliselt" sellele neljapäeva õhtul valitsuskabineti nõupidamisel, kus oli arutlusel riigikogu liikmete riigiettevõtete nõukogudest tagasi kutsumine.

"Olen üsna veendunud, et Keskerakond ja Reformierakond suhtlevad omavahel juba täna," tähendas Ossinovski. Ta lisas, et üsna kõnekas oli ka Rõivase Narva sõidu ära jätmine.

Kuidas olukord edasi kulgeb on Ossinovski sõnul Reformierakonna otsustada. Ta lisas, et SDE ja IRL lihtsalt kutsusid saadikud tagasi, kuna tegemist on põhiseadusega vastuolus oleva olukorraga.

SDE Rõivase umbusaldusavaldust esmaspäeval riigikogus siiski toetada ei kavatse. "Opositsiooniga me kaasa ei lähe, sest see oleks sisuliselt ka iseenda töö umbusaldamine," ütles Ossinovski.

Reformierakond ähvardas Sesteri tagasi kutsuda

Ossinovski ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et riigifirmade nõukogude küsimus ei ole poliitiline, vaid põhiseaduslik ning ka Reformierakond on tõdenud, et riigikogu liikmed on neis hetkel põhiseaduse vastaselt ja küsimus tuleb lahendada.

"Meie oleme oma rehkenduse sellest lahendusest ära teinud ja ootame, et Reformierakond teeks sama," märkis Ossinovski.

"Selle pealt rääkida sellest, et see on nii suur hoop Reformierakonnale, et selle pealt hakatakse, nagu oleme täna kuulnud, otsima teisi alternatiive - eks see on loomulikult võimalik, aga tegemist on tõepoolest põhiseadusliku, mitte poliitilise küsimusega," lisas ta.

Ossinovski sõnul on Reformierakond alternatiivide otsimisele vihjanud.

"Eks viimase kahe nädala jooksul on mitu korda pehmemas või selgemas toonis öeldud, et kui väiksemad partnerid ehk SDE ja IRL peaksid selles teemas jõulisi samme astuma, siis Reformierakond hakkab otsima alternatiive. Küllap nad siis seda teevad," rääkis Ossinovski.

"Paar nädalat tagasi, valitsusliidu eestseisuse koosolekul öeldi, et kui kutsume nõukoguliikmed tagasi, siis Reformierakond kutsub tagasi rahandusministri Sven Sesteri. Eile, kohtudes peaministriga, oli vihje natuke peenem, aga samasisuline - kui peaksime käituma mitte nii nagu Reformierakond tahab, siis on neil võimalik teha ka teisi käike," lisas ta.

Ossinovski sõnul on näiteks laupäevane Keskerakonna kongress pannud ilmselgelt teatud mõtted liikuma. "Ja vaadates Reformierakonna varasemat käitumist, siis on tõenäoliselt hakatud ette valmistama midagi muud," ütles ta.

"Eks seda saab lähipäevil vaadata, kuidas võimalikud läbirääkmised kulgevad," vastas ta küsimusele, mida on ettevalmistama hakatud.

Keskerakonna kongressi mõju on tema sõnul olnud mõnda aega tunda. "Selles ootuses on valitsuses kindlasti emotsioonid liikunud mitte alati konstruktiivses suunas. Eks hiljem saab näha, mis selle taga on."

Simsoni sõnul pole ta reedel Rõivasega suhelnud

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles ERR-ile, et temal ei ole Rõivasega reedel kontakte olnud. Ta tunnistas, et presidendivalimiste järel on Keskerakond tõepoolest Reformierakonnaga ja teiste erakondadega suhelnud. "Presidendivalimistel välja kujunenud olukord murdis selle tava, et valitsuserakondadel ei kõlvanud opositsiooniga suhelda."

Ta lisas, et esmaspäeval esitab opositsioon riigikogus Rõivase umbusaldusavalduse, kus juhitakse tähelepanu asjadele, millele on ka koalitsioonierakondade esindajad viidanud. "Nüüd ei saa esmaspäeval keegi öelda, et Rõivas poleks oma umbusaldamist ära teeninud."

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili Nael, Jüri Nikolajev

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: