Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond tunnistab valitsuskriisi

Taavi Rõivas.
Taavi Rõivas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakond tunnistas pärast fraktsiooni hommikust koosolekut valitsuskriisi ja ootab koalitsioonipartneritelt IRL-ilt ja SDE-lt selgitusi valitsuskriisi tekitamise kohta.

"Koalitsioonipartnerite väljaütlemised, et nemad ei soovi valitsuskriisi tekitamist, on õõnsad. Kui ühtpidi kinnitatakse, et soovitakse koos edasi minna, siis sisulise arutelu asemel käib populistlik meediarünnak," ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

"Sotsiaaldemokraatide aseesimees Helmen Kütt kinnitas alles möödunud nädalavahetusel Keskerakonna kongressil, et nemad on koostööks valmis ja sotsiaaldemokraatide ning Keskerakonna koostöö saab olema väga viljakas. Selle asemel, et pakkuda sisulisi lahendusi, esindab ja võimendab ka IRL usaldamatuse õhkkonda," lausus Rõivas.

"Keskerakonna aseesimees Kadri Simson on täna tunnistanud, et koalitsiooni osapooltega, kes valitsuskriisi õhutavad, on kohtutud küll ja küll. Koalitsioonipartnerite poolt on silmakirjalik seejuures süüdistada Reformierakonda. Olen korduvalt kinnitanud ja kinnitan veel, et Reformierakonna eesmärgiks ei ole valitsust lõhkuda ning ootan selgeid sõnumeid ka valitsuspartneritelt," sõnas Rõivas.

"Valitsuskriis ei ole mäng, valimistel on saadud mandaat riigi juhtimiseks, mitte pidevaks kombineerimiseks. Valitsuse püsimine või lagunemine sõltub IRL-ist ja sotsiaaldemokraatidest," märkis peaminister, kes reedel nimetas IRL-i ja SDE tegevust tülinorimiseks.

Reedeses intervjuus Postimehele vastas ta küsimusele, kas tegu on valitsuskriisiga, nii: "Ei, selle teema pealt ma küll mingit kriisi ei järeldaks."

Keskerakond, Vabaerakond ja EKRE annavad kell 15 algaval riigikogu istungil üle peaministri umbusaldusavalduse. ERR-ile teadaolevalt palub peaminister riigikogu juhatusel see ka täna hääletusele panna.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles esmaspäeva hommikul ERR-ile, et opositsiooni algatatud umbusaldus kukub 99 juhul läbi, aga ühel juhul ei kuku läbi. "Tõsi on see, et ühegi koalitsiooniliikme allkirja sellel avaldusel pole."

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: