Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tsahkna: Reformierakond on šokis, aga saagu üle

IRL-i esimees Margus Tsahkna loodab, et Reformierakond lõpetab paanikakülvamise seoses valitsuse vahetusega.

Näiteks Reformierakonna aseesimees Hanno Pevkur rõhutas eile, et Eesti on liikumas vasakpoolse valitsuse suunas ja see võib olla ohtlik. Tema erakonnakaaslasest riigihalduse minister hoiatas, et tõenäoliselt peatub nüüd ka haldusreformi lõpuleviimine: "Riigireformid asenduvad laenude ja dotatsioonidega. IRL-i abil suund vasakule."'

IRL-i juht Margus Tsahkna ütles intervjuus ETV hommikuprogrammile, et Reformierakond võiks sellise paanikakülvamise lõpetada. "See, mida siin paanitsetakse ja sildistatakse Reformierakonna poolt... saan aru, et nad on n-ö šokiseisundis. Saagu üle, on minu sõnum. Haldusreform, milles osalevad praktiliselt kõik omavalitsused, läheb jõuliselt edasi," kinnitas Tsahkna.

"Haldusreform tuleb tegelikult ära teha. Praegu on olnud kõva PR-töö, et omavalitsused liituvad. Liitujad on valitsuse käest aasta otsa küsinud, mis saab olema rahastamismudel ja ülesanded, kuid see valitsus ei ole suutnud seda kabinetis isegi sisuliselt arutada," ütles IRL-i juht.

Tsahkna lisas, et pole mõtet inimesi hirmutada parem- või vasakpoolse valitsusega ja tõi näiteks, et Reformierakond on riigistanud Eesti Raudtee ja kolmes viimases valitsuses tõstnud laustoetusi.

"Reformierakond, mis on 17 aastat riiki juhtinud, on ennast ammendanud ja võiks pingi peal kosuda, et värskemad ideed peale tuleks," ütles IRL-i juht.

Tsahkna loodab, et koalitsioonis Keskerakonna ja SDE-ga suudetakse majandusteemad raamidest välja vaadates ette võtta. "Võtame rohkem ekspertarvamust. Ideid, mis on ekspertide, ettevõtjate, tööandjate või töövõtjate poolt tulnud, kuidas lahendada probleeme, on terve hunnik. Neid pole lihtsalt täna arutatud, sest ees on üks peenhäälestuse tabel, kus näiteks poole protsendi võrra langetatakse sotsiaalmaksu, et teha reklaami sellele. Kõik saavad aru, et see majandust käima ei tõmba."

SDE juht Jevgeni Ossinovski ütles, et on üks ühisosa otsimise koht, mida ilma Reformierakonnata tõepoolest teha võimalik on. "See on maksupoliitika laiem revisjon. Eeskätt, vaadates seda, mida on ka rahvusvahelised organisatsioonid soovitanud: madalapalgaliste maksukoormust tuleb Eestis langetada."

Ossinovski avaldas lootust, et peaminister Taavi Rõivasel on täna piisavalt riigimehelikkust teatada valitsuse liikmetele ja riigikogule tagasiastumisest. "Et keegi ei peaks ebameeldivat protseduuri läbi tegema ja teda umbusaldama. Selle valitsusega on jutt all."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: