Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

FOTOD ja VIDEO: Rõivas tagasi ei astu

Reformierakond kogunes erakorralisele juhatuse koosolekule, et arutada tekkinud olukorda valitsuses. Peaminister Taavi Rõivas teatas ajakirjanikele, et ta ei kavatse ise taanduda ja laseb toimuda usaldushääletusel.

Rõivas teatas ajakirjanikele, et ta ei kavatse ise taanduda ja laseb toimuda usaldushääletusel.

Peale teisipäeval toimunud Reformierakonna juhatuse ja riigikogu fraktsiooni koosolekut ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas, et ilma võitluseta tema Eestis vasakpööret teha ei lase.

"Hääletut alistumist ei tule. Me võitleme parema Eesti eest, alati. Parempoolsele Eestile oleme rajanud meie laste tuleviku ja selle eest seisame ka edaspidi. Ajaloo huvides peab Eesti rahval selge olema, kes mida esindab. Soovin vaadata Riigikogu liikmetele silma sel hetkel, kui nad hääletavad vasakpöörde poolt," ütles Rõivas.

"On selge, et see koalitsioon on läbi. Eile teatasid IRL ja SDE, et nad ei soovi Reformierakonnaga valitsuses jätkata. Nii meile, kui Eesti inimestele on juba pikka aega valetatud, kõik avalikkusele nimetatud põhjused on olnud otsitud," lausus Rõivas.

"Olen valmis umbusalduse avalikuks debatiks riigikogus esimesel võimalusel," lisas Rõivas.

Eile teatasid sotsiaaldemokraatide ja IRL-i juhid, et Reformierakonnaga on koostöö lõppenud ja tegid Taavi Rõivasele ettepaneku peaministri kohalt tagasi astuda.

IRL ja sotsid on kõnelusi pidanud Keskerakonnaga. Sotside esimees Jevgeni Ossinovski näeb uue peaministrina Keskerakonna vastset esimeest Jüri Ratast.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: