Mart Kadastik tahab Eesti Meedialt kohtu abil tööandja pensionimaksete taastamist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mart Kadastik Postimees/Scanpix

Postimehe kunagine peatoimetaja ja AS-i Eesti Meedia endine juht Mart Kadastik esitas Harju maakohtule Eesti Meedia vastu hagi, milles nõuab tööandja pensionimaksete taastamist.

ERR-ile teadaolevalt olid pooled sõlminud lepingu, mille kohaselt Eesti Meedia kohustus Kadastikule tasuma tööandja pensioni 10 000 eurot kuus kuni tema riikliku pensioniea saabumiseni.

Eesti Meedia lõpetas septembrist Kadastikule pensioni maksmise ilmselt seoses tema kirjutatud raamatuga "Nüüd ma siis kirjutan…", milles Kadastik esitab oma nägemuse Postimehe ja Eesti Meedia arengutest ning nende praegusest omanikust Margus Linnamäest.

Kadastik esitas hagiavalduse AS Eesti Meedia vastu pensionifondi väljamaksete sissenõudmiseks eelmisel nädalal, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR.ee-le.

"Kohus andis pooltele võimaluse lahendada vaidlus kompromissiga ja kohustas Eesti Meediat vastama hagiavaldusele 20 päeva jooksul," lisas Ots.

Mart Kadastik ei olnud nõus ERR-ile seda teemat kommenteerima.

Elulooraamat põhjustas palju pahandust

Kadastiku elulooraamatu "Nüüd ma siis kirjutan..." ilmumine käivitas ahela, mis viis selle lülid kohtult abi otsima.

Nii üllitas ajakirjanik ja seltskonnaaktivist Juku-Kalle Raid kirjastuses Ema & Isa omakorda Mart Kadastiku 1980. aastatel varjunime all kirjutatud tekstidest koosneva teose "Paradokside puntras".

Raidi kinnitusel tuli idee "Paradokside puntras" väljaandmiseks temalt ning raha küsis ta selle kirjastamiseks Eesti Meedia omanikult Margus Linnamäelt. Raidi teost jagati alguses Linnamäele kuuluvas Apollo raamatupoeketis tasuta koos Kadastiku raamatuga, kuid hiljem ühe euro eest.

Kadastik leidis, et Raid on oma teosega rikkunud tema isiku- ja autoriõigusi ning pöördus Raidi ja Apollo vastu kohtusse.

Eesti Meedia on ERR-ile kinnitanud, et esitab Kadastiku vastu kohtusse omakorda hagi, kuna Kadastik on meediaettevõtte hinnangul oma elulooraamatus avaldanud konfidentsiaalset teavet.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: