Rõivas: mis on see üks viga, mille ma olen teinud peaministrina? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Umbusaldatud peaminister Taavi Rõivas palus "Pealtnägija" saatejuhilt Mihkel Kärmasel nimetada kasvõi üks viga, mille ta on peaministrina teinud. Rõivas usub, et ilma Edgar Savisaare õnnistuseta uus koalitsioon ei sünni.

Saatejuht Mihkel Kärmas viitas, et Reformierakonnale heidetakse ette ülbust ja ka täna ütles Rõivas riigikogu ees, et peaministrina ei ole ta teinud ühtegi viga.

Rõivas palus seepeale saatejuhil nimetada mõni tema tehtud viga. "No aga nimetage mõni [viga], mis ma olen teinud oma tööalaselt. Öelge teie, mis on see üks viga, mille ma olen teinud peaministrina," ütles Reformierakonna esimees saates.

Saatejuht Kärmas nimetas näiteks Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumi. Rõivas ütles seepeale, et mõistis selle koheselt hukka. "Siin mulle ja Reformierakonnale on väga raske midagi ette heita," leidis ta.

Rõivas kinnitas potentsiaalsest Reformierakonna ja Keskerakonna liidust rääkides, et seni kuni tema Reformierakonna esimees on, Reformierakond vasakpöördega kaasa ei lähe. "Mingil juhul ei saa Reformierakond olema Eestis vasakpöörde garandiks," lausus ta.

Rõivase hinnangul see võimuliit ilma Edgar Savisaare heakskiiduta sündida ei saa. "Küllap mingeid järeleandmisi tehakse, mis on Edgas Savisaarele ja tema toetajatele meelepärased," arvas ta.

Sotsidest saab aru, IRL-ist mitte

"Sotside puhul ma arvan, et on põhimõtteliselt ju aru saada, miks nad võiksid tahta vasakpoolsemat valitsust. Nad on olnud mitmes parempoolses valitsuses järjest ja nende ideoloogia on teistsugune. Selles ei ole mitte midagi häbiväärset. Vasakpoolsed on ise hakanud oma ideoloogiat või vasakpoolsust häbenema justkui see oleks sõimusõna. See ei ole sõimusõna. See on lihtsalt minu hinnangul Eesti jaoks vale tee. Ma ei kiida seda viisi heaks, kuidas nad seda tegid, aga ma saan sellest loogikast aru," rääkis Rõivas.

"IRL-i puhul jäävad motiivid täiesti arusaamatuks. /.../ Kui sa lähed kõige väiksema partnerina kahe suurema partneri, kes on täiesti teistsuguse ideoloogiaga, valitsusse, siis sa pead ikka erakordselt paindlik olema," arvas ta.

"Ma kardan seda, et IRL-i valijad ja Eesti avalikkus IRL-i osalust seal küll ei mõista," sõnas Rõivas.

Saatejuht küsis, kas IRL-i puhul võib olla tegemist kättemaksuga üle parda viskamise eest kunagisest valitsusest.

"Siis me automaatselt eeldame, et nad on sedavõrd väiklased, et kümne aasta taguse asja pärast hakkavad nüüd hoopis uutele inimestele kätte maksma," vastas Rõivas.

Rõivas loodab, et peaministri vahetus läheb sujuvalt. "Ma soovin, et see oleks sujuv ja selles mõttes vääriline, et oleks tõesti kasu ka minu kontaktidest ja kogemustest," lausus Rõivas.

"Ma kindlasti ei tee sellist asja, et vahetan kõik lukud ära ja viin materjalid minema. See vahetus peab olema võimalikult sujuv, isegi kui kursimuutus toob teatud turbulentsi," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: