Euroopa Parlament loodab kaitseliidust liikmesriikide tihedamat koostööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liit peab enda sõjaliseks kaitsmiseks tegema senisest palju rohkem, sest olukord Euroopa naabruses on muutunud väga pinevaks. Seega on liikmesriike ühendava Euroopa Kaitseliidu loomisega kiire, leidis täna Tallinnas Euroopa Parlamendi raportöör kaitsekoostöö tugevdamise alal Urmas Paet.

Paet kordas Euroopa Parlamendi väliskomisjonis juba heakskiidetud raportis avaldatud mõtet, et kiirete ja selgete otsustega saab parandada nii Euroopa Liidu riikide kaitsekoostööd kui ka koostööd NATO-ga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nii, et täna isegi keegi selle raporti ettevalmistamisel ei vaielnud selle üle, et ka Euroopa Liidus peaks olema eesmärk 2 protsenti sisemajanduse kogutoodangust kaitsekuludele ka iga Euroopa Liidu liikmesriigi jaoks. Ka need põhimõtted, mis puudutavad näiteks militaarschengenit, see tähendab seda, et Euroopa Liidu sees oleks erinevate riikide sõjaväeüksuste liigutamine võimalikult valutu, see et Euroopa Liit peaks toetama NATO-t kõikides kohtades, kus ta oma oskuste ja võimalustega, sealhulgas rahaliste võimalustega vähegi saab, näiteks küberohtude puhul, näiteks hübriidohtude, hübriidrünnakute puhul ja lisaks muidugi Euroopa kaitsetööstus. Euroopa kaitsetööstus tuleb arendada selleks, et vajadusel oleks Euroopal maksimaalne võimekus ja ei sõltutaks impordist ka kaitsetööstuse vallas kuskilt kolmandatest maailma riikidest," rääkis Paet.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: