Toilasse võib tulla 300 inimesele tööd pakkuv kalakonservitehas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Viru Rand tahab ehitada tuleval aastal Toilasse kalakonservitsehhi, mis annaks tööd 300 inimesele. Praegu töötab Viru Ranna Toila kulinaariatsehhis 65 inimest.

OÜ Viru Rand juhatuse esimehe Igor Solomkini sõnul tehti juba eelmisel aastal uuring, mille põhjal selgus, et töökasi on regioonis piisavalt, vahendas "Aktuaalne kaamera.

Toila vallavanem Tiit Kuusmik tõdes, et vaid Toila valla elanikest tööjõu vajaduse katmiseks ei piisa.

"Selge on see, et Toila vallast seda rahvast välja ei võta, aga eks siis tuleb väljaspoolt juurde tuua. Maakonna kontekstis on see väga hea selles suhtes, et ükskõik kust inimesed täna tööd saavad - on see siis Toilas või Sillamäel või lähinaabrite juures -, tähtis on see, et inimestel on töö ja liikumist väga kaugele ei oleks," rääkis Kuusmik.

Peale 114 meetrit pika ja 50 meetrit laia kahekorruselise tsehhi on plaanis ehitada heitvee puhastusseadmed. Kokku läheb ehitus koos seadmetega maksma kaheksa miljonit eurot, millest põhiosa kataks ettevõtte Venemaalt pärit omanik Sadat Azimov.

"Põhiosa kataks omanik, kuid plaanime pöörduda ka fondide poole. Keskonnainvesteeringute keskuselt tahame küsida toetust heitvee puhastusseadmete rajamiseks ja EAS-ist tsehhi ehituseks," selgitas OÜ Viru Rand juhatuse esimees Igor Solomkin.

Kui kõik läheb sujuvalt, siis peaks tsehhi ehitus Solomkini sõnul algama tuleva aasta kevadel. "Koos sisustuse paigaldamisega peaksime 2017. aasta jooksul tsehhi valmis saama," kinnitas ta.

Detailplaneeringu kinnitamine läks planeeritust kauem ning kalatehase juhi sõnul võinuks nende poolest kalatsehh juba ammu valmis olla. Vallavanem tunnistas, et vigu on tehtud mõlemalt poolt.

"Eks need oli natuke kahepoolsed arusaamatused, väikesed arusaamatused, väike kommunikatsioonihäire ja nii siis tekkiski see, et asi venis kolmveerandi aasta pikkuseks," ütles Kuusmik.

Igor Solomkini kinnitusel ei pea külaelanikud kartma, et tänapäevase tehnoloogia järgi ehitatud kalatööstus hakkaks levitama spetsiifilist lõhna.

Uue tsehhi käivitamisega suureneks kalatööstuse toodang nüüdsega võrreldes 20 korda ehk kui praegu töödeldakse kuus 20 tonni kala, siis uue tehase jõudlus oleks 400 tonni.

"Põhiturud on Eesti ja Euroopa Liit, kuid meil on juba ka eelkokkulepped olemas, et saaksime oma kaupa müüa ka mujal maailmas," ütles Solomkin.

Viru Ranna planeeritava konservitsehhi toodangut on plaanis muuhulgas viia Sri Lanka ja Singapuri turule. Mõistagi oodatakse Viru Rannas ka Vene turu avanemist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: