Loodava koalitsiooni maksupaketi sisu ei selgu enne järgmist nädalat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1478962984000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Keskerakond, IRL ja sotsiaaldemokraadid on koalitsioonikõnelustel majandusküsimustes jõudnud põhimõttelisele kokkuleppele, kuid detaile enne ei avalikustata, kui peatükk lõplikult suletakse.

Ainus, mida kolme erakonna esimehed ühest suust lubasid, on see, et madalapalgaliste sissetulekud suurenevad.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et plaanitavad sammud omavad kindlasti suuremat mõju kui kaks või viis eurot kuu lõikes. "Meie soov on teha seda tuntavalt, et inimeste sotsiaalkindlus suureneks."

Margus Tsahkna (IRL) kinnitas, et loodav koalitsioon jääb kindlasti järgima eelarvedistsipliini. Ilmselt võtab uus võimuliit ka täiendavalt laenu, kuid seda vaid konkreetseteks investeeringuteks.

Tsahkna ütles, et üle on vaadatud ka need riigiettevõtted, mida riik strateegiliselt ei vaja. Vähemusosalused viiakse börsile ning kaasatakse seeläbi erasektorist raha. Millistest ettevõtetest jutt, poliitikud veel avalikustama polnud nõus.

Pühapäeval on koalitsioonikõnelustel paus, et veeta isadepäev laste ja lähedastega.

Reformierakond on juba kriitiline

Kuigi loodava koalitsiooni majandusettepanekute detailid on siiani teadmata, jagub SDE ja IRL-i senisel partneril Reformierakonnal juba ette kriitikat.

Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi hinnangul teeb moodustatav vasakkoalitsioon asju tagurpidi ning maksu- ja eelarvepoliitikas vales suunas.

„Maksude tõstmine ja laenamine ning selle betooni valamine on eelmise sajandi arusaam majandusest,“ ütles Jürgen Ligi. „See tekitab tasakaalutut paisumist lihtsamates sektorites, aga Eestil on vaja keerulisema ja tulusama majanduse eelistamist.“

„Eelarvetasakaalu rikkumine on lühinägelik ning lähtub ainult lühiajalistest poliitilist huvidest ja muudab riigi tuleviku ebakindlaks,“ lisas Ligi.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: