Ratas: aktsiisipoliitikas tulevad suured muutused ({{commentsTotal}})

Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Indrek Kiisler

Läbirääkimisi pidava valitsuskoalitsiooni võimalik peaminister Jüri Ratas kinnitas, et loodava koalitsiooni eesmärk on tõsta madalapalgaliste heaolu, mistõttu ootavad ees suured muutused aktsiisipoliitikas.

Koalitsioonikõneluste eestvedaja Jüri Ratas kinnitas Vikerraadio saates "Uudis+", et kõige olulisemad muudatused puudutavad makse, sest eesmärk on tõsta madalapalgaliste sissetulekut ja üldist turvatunnet.

"Üks on väga selge: need, kes teenivad EV-s täna vähem, nende sissetulek peab suurenema. Sellest me kindlasti ei loobu," lubas Ratas. "Aktsiisipoliitikas tulevad muutused, ja väga suured muutused," rõhutas Ratas, paludes ööpäeva, enne kui ollakse valmis välja ütlema, millised aktsiisid tõusevad, millised kahanevad. Muuhulgas on ilmselt oodata ka suhkrumaksu.

Astmelisest tulumaksust pole aga pikemas perspektiivis Ratase väitel pääsu: "Seda tuleb vaadata tänase Euroopa praktika põhjal ja siin on ainult üks vastus: loomulikult astmeline tulumaks ühel hetkel on Eestis olemas."

Ratase sõnul on loodaval valitsuskoalitsioonil kolm põhiteemat: inimeste elukeskkonna parandamine ja turvatunde tõstmine, ettevõtlus ja maksupoliitika ning veelgi suurem rõhk välis- ja julgeolekupoliitikale.

Samuti tuleb Ratase kinnitusel läbivaatamisele Rail Balticu teema.

Leping Ühtse Venemaaga ei sega

Võimaliku tulevase valitsusjuhi Ratase sõnul teistele pinnuks silmas olev leping Ühtse Venemaaga koalitsioonikõnelusi kuidagi ei sega.

"Ma olen öelnud selle protokolli kohta: see ei kehti, see ei toimi, see on külmutatud," pareeris Ratas. "Olgem ausad, sellest on olnud juttu kõigiga, aga see jutt on ka pärast esimest vestlust lõppenud, sest kõik saavad väga selgelt aru, et ükski Eesti Vabariigi valitsus ega ka tulevane Eesti Vabariigi valitsus ei muuda Eesti julgeolekupoliitika kurssi. Ta võib ainult seda tugevdada, parendada, edasi viia, ja nii ongi."

Ratase kinnitusel saavad ka partnerid sellest samamoodi aru. "Seda (lepingut Ühtse Venemaaga - toim.) pole hetkel olemas, see ei toimi, see on laualt maas."

Keskerakonna enda häälte taha loodava kolitsiooni koostöö Ratase kinnitusel ei takerdu, sest kõik 27 keskfraktsiooni saadikut on praegu ühtsed. Samuti on tema kinnitusel ühtsed partnerid koalitsioonikõnelustel, sest kõik on keskendunud ühisele eesmärgile. "Näen, et kolm partnerit väga selgelt soovivad Eesti elu edasi viia."

Savisaarega kohtunud pole

Edgar Savisaarega pole aga Jüri Ratasel õnnestunud siiani pärast Keskerakonna kongressil partei esimeheks valimist rääkida õnnestunud, kuna Savisaar väldib tema katseid suhelda.

"Loomulikult soovin temaga kohtuda, aga neid küsimusi ei pea lahendama läbi meedia. Mõlemad on täiskasvanud inimesed, nii Jüri kui Edgar, ja küll nad need asjad saavad omavahel läbi räägitud."

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: