Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läti kontsern avas Kohilas uue vineeritehase

Foto: ERR

Läti metsatööstuse kontsern Latvijas Finieris avas Kohilas uue kasevineeritehase, mis on valmis töötlema kuni 160 000 kuupmeetrit kasepakku aastas.

Latvijas Finieris sai Kohila spoonitehase omanikuks 2011. aastal, kuid äsja valminud vineeritehas võimaldab kohapeal valminud spoonist toota suures valikus erineva suuruse ja paksusega kasevineeri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kohila vineeritehas sai nurgakivi eelmise aasta augustis, teisipäeval avasid tehase Läti president Raimonds Vejonis ja Eesti ettevõtlusminister Liisa Oviir. Endise spoonitehase kontor ja olmeblokk ehitati suuremaks ja moodsamaks, vineeritootmise lisandumisega laiendati oluliselt tootmishoonet ning valmis ka uus valmistoodangu ladu.

"Eesmärk oli ju väärindada Eesti puitu maksimaalselt palju. Sisuliselt tehasesse tulev puitmaterjal kasutatakse ära viimase puruni: vineer, kõrvaltoodetena on meil brikett ja hakkepuit. Nii et jah, nüüd me valmistame lõpptoodangut, mis on kvaliteetne vineer erinevate pinnakatetega, erinevates mõõtudes," selgitas OÜ Kohila Vineer juhatuse esimees Väiko Dorbek.

Senistele tootmispindadele lisandus koguni 18 000 ruutmeetrit, ehitustööde ligikaudne maksumus oli 60 miljonit eurot. Ainuüksi tänavu loodi Kohila vineeritehases 200 uut töökohta.

"Aga töötajatega on asi loomulikult keerulisem. Aga ma võin tänasel päeval öelda, et me oleme suutnud täita kõik vajalikud töökohad. Tehases töötab 240 inimest. 240 motiveeritud inimest," märkis Dorbek.

Kohila valla rahva jaoks tähendab vineeritehase laienemine suurt hulka hästi tasustatud töökohti. Ka pealinna rahvas oleks senisest enam valmis Kohilasse kolima, kui vallal oleks vaid vaba elamispinda.

"On selge, et üksinda vald kindlasti korterid ehitama ei hakka. Siin peab tulema ka erasektor tugevamalt kaasa," sõnas Kohila vallavanem Heiki Hepner ja tunnistas, et puudus vabadest korteritest on valla jaoks praegu tõsine probleem.

Latvijas Finieris on viimase viie aastaga Kohilasse investeerinud kokku üle 80 miljoni euro.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: