Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabaerakond jääb valitsusest välja

{{1479456262000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Koalitsiooniläbirääkimisi pidavad erakonnad otsustasid, et Vabaerakond uude valitsusliitu ei saa.

Parteijuht Andres Herkeli sõnul lähtus Vabaerakond arusaamisest, et kas ollakse koalitsioonis täieõiguslik partner või ollakse selgelt opositsioonis ja mingisuguseid vahepealseid variante ei ole. "Ometi paistis nii, et täna hommikul tuldi meile seda vahepealsed varianti pakkuma," lausus Herkel "Aktuaalsele kaamerale".

Herkeli hinnangul on tegemist uue kartelli-koalitsiooniga, kuhu Vabaerakonnal asja ei ole, mistõttu hääletab Vabaerakond uue valitsuse ametissenimetamise vastu.

Vabaerakonna liige Monika Haukanõmm ütles, et talle tundub, et Ratases valitsusest saab samasugune otsustamatu valitsus nagu Taavi Rõivas valitsus.

Artur Talvik ütles, et Vabaerakond on selle vastu, et sotsid saaksid enda kätte maaeluministri koha, sest sotsid esindavad suurettevõtjate huve. Samuti ei tohiks Vabaeraonna arvates jätkata Liisa Oviir ettevõtlusministrina. Talvik ütles ka, et Keskerakond ei tohiks saada jõuministeeriumeid.

Samuti märkis Talvik, et uus valitsus võib saada Edgar Savisaare pantvangiks. "Need savisaarlaste hääled on need, millega võidakse hakata terroriseerima kogu valitsuse tegevust," ütles ta. See oli Talviku sõnul ka üks põhjus, miks Vabaerakond üldse kaalus koalitsiooni minemist. Talviku hinnangul jätkub aga vana parteisüsteem, kus keskendutakse kohtade jagamisele.

Jüri Ratas märkis, et juhtimise loogikast lähtudest ei ole hea, kui koalitsiooni liikmeid on liiga palju. "See, et see koostöö, mis on praegu olnud, selle suhtes me oleme avatud," ütles Ratas.

Vabaerakonna ideedest toetab Ratast mahulist piirangut reklaami pinnale riigikogu valimistel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: