Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigikogu erikomisjon Ermamaa juhtumis ühisele seisukohale ei jõudnud

Foto: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Parlamendi korruptsioonivastane komisjon kuulas nn Ermamaa juhtumis viimasena ära EAS-i juhi kohalt tagasi kutsutud Hanno Tombergi. Komisjoni esimees Artur Talvik ütles, et komisjonis oli erinevaid seisukohti ning ühtse arusaamani ei jõutud.

Tulevase ettevõtlusministri Urve Palo sõnul ei arva ta, et senine minister Liisa Oviir oleks sekkunud EAS-i nõukogu töösse. Palo sõnul lähtub ta tulevase ministrina EAS-i nõukogu otsusest ning kuulutab välja konkursi uue juhi leidmiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui me räägime sekkumisest EAS-i töösse, siis seda minister peab igapäevaselt tegema, ikkagi olema ju kursis, millega EAS tegeleb ja poliitiliselt või sisuliselt andma tuge juurde ja ühte sammu käima. See on normaalne. Aga mis puudutab nõukogu otsust Hanno Tombergi vabastamise kohta, siis minul puudub informatsioon, et nõukogu oleks seda mõjutanud. Mul ei jää muud üle, kui selle teadmisega edasi minna ehk siis kiiresti tuleb välja kuulutada uue juhi konkurss," rääkis Palo.

Artur Talviku sõnul jääb endiselt üles küsimus, milline oli presidendi kantselei roll EAS-i otsustes. "Kui ma täna järeldust teeksin, siis ikkagi küsimus, mis üles jääb, on see, missugune oli presidendi kantselei roll nii 2012. aasta otsuses kui ka nüüd, 2016. aasta teatises," kommenteeris Artur Talvik.

Hanno Tombergi sõnul peab aga EAS-i juhatus lähikuudel otsutama, kas jätkatakse tagasimakse nõude küsimist või mitte.

"See on EAS-i kaalutlusotsus, kas tol hetkel on põhjendatud minna kohtusse vaidlema toetuse saajaga võimaliku täiendava tagasinõude osas, kui selle tulemuseni EAS jõaub või mitte," ütles Tomberg.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: