Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: president nimetas Ratase valitsuse ametisse

President Kersti Kaljulaid kohtus presidendi kantseleis Keskerakonna, SDE ning IRLi moodustatud uue valitsuse ministritega ning nimetas Jüri Ratase juhitava valitsuse ametisse.

„Parlament on andnud Jüri Ratasele volitused valitsuse moodustamiseks. See valitsus ja koalitsioonileping on seega rahva tahe, nii nagu oli seda eelminegi koalitsioonileping. Rahvas ei eksi kunagi, rahval on alati õigus. Nii koalitsioon kui opositsioon saavad oma valikuid testida järgmistel riigikogu valimistel,“ ütles president Kersti Kaljulaid.

Riigipea märkis, et Eestil on ees EL-i eestistumisperiood ning sel ajal vajab riik tavapärasest tugevamat sisepoliitilist töörahu. “Seda peaks silmas pidama kõik poliitikud, vaatamata sellele või just seetõttu, et ees on ka kohalike omavalitsuste volikogude valimised,” ütles president.

“Uuel valitsusel tuleb jätkuvalt näidata ka meie liitlastele ja partneritele, et Eesti on ustav NATO liitlane ning nõudlik ja aktiivne partner Euroopa Liidus. Eesti on avatud ja läänemeelne demokraatlik riik ja kõnnib kindlalt teel, mille oleme valinud pea 30 aastat tagasi,” lisas ta.

Kolmapäeval annab uus valitsus riigikogus ametivande, mille järel vabastab president Kaljulaid ametist Taavi Rõivase juhitud valitsuse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: