Ratas: välismeediale valitsusest räägitu on kahjustanud riigi positsioone nii seest kui väljast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et välismeediasse jõudnud jutud Eestis võimule saanud Kremli-meelsest valitsusest on kahjustanud riigi positsioone nii siseriiklikult kui ka välispoliitiliselt.

Saatejuht Mirko Ojakivi viitas, et välismeedias on ilmunud mitmeid artikleid, kus kord räägitakse sellest, et võimule pääsesid Lääne-vastased, kord Kremli-meelsed ning et lõppeval nädalal tituleeris siis veel väliminisrti ametis olnud Jürgen Ligi uut valitsust riigi kukutajateks.

Ratase sõnul on ametisse astunud täiesti tavaline Eesti vabariigi valitsus.

"Mulle ei ole teada, et seda oleks teinud üks või teine poliitik, aga anda signaale välismaailmale, et Eestis saab võimule ühe või teistsugune valitsus, see kindlasti on kahjustanud Eesti riigi positsioone nii siseriiklikult aga ka loomulikult välispoliitiliselt," kommenteeris Ratas.

"Aga teiseltpoolt ma lähtun ikkagi põhimõttest, millest ma olen lähtunud ka opositsioonis olla, et see fraktsioon või erakond, kes on valitud riigikogusse temal on loomulikult õigus Eesti riigi asjades kaasa rääkida ja keegi ei saa öelda, et sinu häält ei ole vaja kuulda või lükata see erakond nurka," lisas ta veel.

Samuti valitsusse kuuluvad IRL-i esimees Margus Tsahkna ja sotsiaaldemokraat Andres Anvelt tunnistasid neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et olukord, kus välismeedia käsitles valitsuse vahetamist kui läänemeelse valitsuse kukkumist, tekitas paratamatult Eestile mainekahju.

Margus Tsahkna sõnul on selliseid jutte levitanud Reformierakonna poliitikud. Anvelt lisas, et juttude levitamine oli professionaalselt organiseeritud.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: