"Samost ja Rumm": ajakirjandus läks Repinski "peksmisega" liiale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vikerraadio saates "Samost ja Rumm" leidsid saatejuhid Anvar Samost ja Hannes Rumm, et ajakirjandus läks kitsefarmiskandaalis maaeluministri Martin Repinski "peksmisega" ilmselgelt liiale.

"Erinevalt teistest erakonna najal elu aeg liugu lasknud inimestest on Repinskil olnud ka päris elu ja see päris elu on hõlmanud kitsefarmi pidamist Ida-Virumaal Voka lähedal, inimeste palkamist, nende vallandamist, töösuhete pidamist," tõdes Samost.

"Vaatasin reedel täies mahus Repinski pressikonverentsi ja pean ütlema, et kuigi siin mitmed ajakirjanikud-kolleegid olid hilisemates kajastustes võtnud seisukoha, et Martin Repinski pööras pressikonverentsi farsiks, siis pean tunnistama, et mida minut edasi, seda suuremaks kujunes minu sümpaatia Martin Repinski vastu," ütles Samost.

"Inimene oli tasakaalukas, rahulik, ei allunud ühelegi provokatsioonile, vastas täielikult väliselt rahulikuna viiendat kora täpselt samale küsimusele. Vastas pigem isegi sisuliselt, mitte Keit Pentus-Rosimannuse stiilis masinlikult ja siin võiks pigem küsida, kas ajakirjandus ei pinguta Repinski "kottimisega" üle," nentis Samost.

Rumm nõustus ja leidis, et nad on Samostiga ilmselt Eesti ajakirjanduse vähemusesindajad selles Repinski skandaalis.

"Ka mina tundsin sel nädalal korduvalt sümpaatiat Martin Repinski suhtes. Mulle tundus, et teda pekstakse lihtsalt ilma asjata. Eriti väljapaistev oli, kui ühe kõige mõjukama meediakanali ajakirjanik teatab, et Repinski kitselauta ta sisse ei saanud aga käis naaberkülas Vokas ja rääkis 71-aastase Leidaga, kes rääkis inetuid lugusid Martin Repinski kohta. No anna andeks, kui 71-aastane Leida kõrvalkülast on uudisteallikas, siis mida me teeme?," ütles Rumm ja lisas, et Repinski peksmine läks üle igasuguse piiri.

Samost meenutas, et näiteks rahanduskomisjoni esimehe Remo Holsmeri nimi käib läbi Eesti kõige suuremast altkäemaksuafäärist, milles küsiti miljoneid ja ilmselt ka saadi miljoneid ja seda inimest pole ajakirjanikud pressikonverentsil pooltki niimoodi "peedistanud".

"Põhjust oleks kordades ja kordades rohkem olnud, kuna tegemist oli rahanduskomisjoni esimehega ja Tallinna Sadama nõukogu esimehega ja tema pääses lihtsalt sellega, et tema vastutus on see, et ta astus nõukogu esimehe kohalt tagasi," nentis Samost.

Rummi sõnul on Repinski juhtum õnnelik juhtum selles mõttes, et sotsid ja IRL vaatavad rõõmuga pealt, et "must lammas" on Keskerakonnast ja kui Repinski jätkab, siis jätkatakse tema peksmisega ning kui ta peab ametist lahkuma, siis Jüri Ratasele ei maksa see mitte midagi.

"Jüri Ratas on öelnud, et tema jaoks on Martin Repinski puhul punaseks jooneks, kui on makstud ümbrikupalka," ütles Samost.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: