Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Keskerakonna juhatus ei näinud põhjust Repinski tagasikutsumiseks

{{1480335229000 | amCalendar}}

Esmaspäeval kogunenud Keskerakonna juhatus ei pidanud vajalikuks maaeluminister Martin Repinski tagasiastumist, kinnitas parteijuht ja peaminister Jüri Ratas.

Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et Repinskil on piisavalt kogemusi, et oma ametis jätkata. Ta möönis, et Repinski suhtes üles kerkinud kahtlused on tõsiseltvõetavad, kuid kui need kinnitust ei leia ja meediasüüdistused jäävad senise pinnale, siis erakond toetab teda ministriametis.

Ratas nõustus väitega, et kaasus on erakonnale tekitanud mainekahju, kuid peaministrina annab ta Repinskile aega atra seada.

Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaiu sõnul on ta maaeluministeeriumis töötavate tuttavate käest kuulnud, et minister Repinski on asunud kohe valdkonnaga tegelema ning "võtnud härjal sarvist ja see on igal juhul temale pluss". "Aga igal juhul on Repinski kommunikatsioonis eksinud, kas ta ka milleski süüdi on, seda näitab lähiaeg. Täna, ma väidan, on peaministri ja ministri vahel olemas usaldus ja mina lähtun sellest," sõnas Karilaid.

"Aga see, kuidas ta suhtleb ajakirjanikega - mina isiklikult arvan küll, et see pressikonverents, mis ta andis, väga ei õnnestunud," rääkis Karilaid. "Teine asi on see, et kui me viime poliitilise kultuuri nii kaugele, et iga ministri tausta uurime väga põhjalikult, siis seda peaks laiendama ning samasugust entusiasmi ja kirge ootaks kõigi ministrite puhul. Et ajakirjanikud käsitleksid kõiki ministreid sama entusiasmiga. Ja kolmas asi on see, et põllumajandussektoris täna ongi palju probleeme. Seal ongi palju madalaid palkasid ja sellele sektorile tähelepanu pööramine on vajalik. Et miks me maksame selles sektoris madalaid palku ja mida teha, et sellest olukorrast välja tulla. Võib olla Repinski [ministriks]olek aitab paremaid meetmeid ja plaane välja töötada, et seda seisu muuta."

Maaeluminister Martin Repinski kaitses eelmise nädala reedel pressikonverentsil oma tegevust kitsefarmi juhi ja omanikuna, kuid tunnistas, et on teinud vigu ja palus selle eest vabandust.

Konju kitsefarmil on Repinski sõnul makseraskusi. Samas on kõikide võlausaldajatega kokkulepped olemas ja võlad saavad makstud, kinnitas ta.

Minister märkis hügieenist rääkides, et tema farmi on väga mitmeid kordi kontrollitud ja kui oleks tõsiseid probleeme või rikkumisi, siis oleks farmi tegevusload ammu tühistatud. Hollandi kitsepiimast valmistatud tooteid müüdud ei ole, kordas Repinski varem öeldut.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: