Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Minister Repinskit on noorukina karistatud kriminaalkorras

Martin Repinski
Martin Repinski

Maaeluminister Martin Repinski on Ida-Viru maakohtult saanud alaealisena kelmuse katse eest tingimisi vanglakaristuse. Repinski sõnul on tal juhtunu pärast siiralt kahju.

ERR-i käsutuses oleva kohtuotsuse kohaselt mõistis Ida-Viru maakohus Repinski 2002. aasta 12. augustil lihtmenetluse kokkuleppega süüdi kelmuse katses ja karistas teda tingimisi kolme kuu pikkuse vangistusega üheaastase katseajaga.

Süüdistuse järgi avaldas 2001. aasta oktoobris toona veel 15-aastane Repinski ajalehes Infopress kuulutuse, milles kutsus inimesi annetama Kuremäe kloostrile rüvetatud haudade taastamiseks ja lisas kuulutusele oma isikliku arveldusarve Ühispangas.

"Kuremäe klooster palub kõiki kristlasi annetada rüvetatud haudade taastamiseks. Arve number Ühispangas 10552400708000," kuulutas Repinski.

Kuigi annetusi Repinski arvele ei laekunud, käivitati juhtumis kriminaaluurimine, sest tegemist oli katsega saada võõrast vara pettuse teel.

Kuritegu jäi lõpule viimata Repinski tahtest sõltumatutel asjaoludel ehk kriminaaluurimise käivitamise tõttu.

Repinski tunnistas kohtus end talle esitatud süüdistuses täies mahus süüdi ning nõustus kriminaalasja lahendamisega lihtmenetluse kokkuleppega.

Repinski: väga rumal tegu, mille eest vabandan

"Mul on siiralt kahju, et mainitud juhtum pea 15 aastat tagasi toimus. Tegemist on väga isikliku ja raske teemaga, pean selle eest vabandama ja seda põhjalikumalt selgitama. Toona oli minu perel väga keeruline aeg, kus mõlemad vanemad olid oma töö põlevkivisektoris kaotanud. Nagu toona veel sadade peredega Ida-Virumaal juhtus," ütles ta.

Repinski sõnul tingis rahaliselt raske aeg selle, et vanematel polnud võimalik lastele talveriideidki osta ning sellest tingituna pani ta ajalehte kuulutuse annetuste kogumiseks Kuremäe kloostrile, kuid enda pangakonto numbri. "Väga rumal tegu, mille eest vabandan," kinnitas Repinski.

"Ükski annetus küll kohale ei jõudnud ning klooster pöördus igati õigustatult politsei poole asjaolude välja selgitamiseks. Kui kloostris teada saadi, et tegemist on lapse rumala teoga, soovisid nad avaldust tagasi võtta, kuid selleks oli juba liiga hilja," nentis ta.

Repinski sõnul oli toonane tegu tõeliselt rumal, kuid see ei muuda seda muidugi olematuks ja ta peab selle eest vabandama.

"Mis puudutab minu hilisemat suhtlust Kuremäe kloostriga, siis mul on väga hea meel, et olen saanud neid ettevõtjana aidata. Olen tänulik, et olen saanud oma nooruse rumalust veidigi heastada. Muide, Kuremäe iguumenja oli esimene inimene, kellele helistasin, et küsida nõu, kas võtan ministrikoha vastu. Ta andis mulle oma õnnistuse," ütles Repinski.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: