Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas langetab otsuse Repinski osas hiljemalt järgmisel nädalal

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles, et maaeluministri Martin Repinskiga seoses on kogunenud väga palju küsimusi ning ta peab langetama selge otsuse.

"Esiteks on mul siiralt kahju, et selle valitsuse kümme esimest tööpäeva oleme pidanud tegelema suuresti maaeluminister Martin Repinski personaalküsimusega. Seetõttu on jäänud tähelepanuta paljud Eesti inimeste jaoks olulised teemad, millega äsja tööd alustanud valitsus igapäevaselt tegeleb," ütles Ratas.

"Teiseks möönan, et Martin Repinski suhtes kogunenud küsimusi on tänaseks väga palju. Mõistan avalikkuse ootusi ning pean peaministrina langetama Martin Repinski osas selge otsuse. Kohtun temaga silmast-silma hiljemalt järgmise nädala alguses ning annan oma otsusest pärast seda teada," lisas ta.

Ratas vabandas Eesti avalikkuse ja valitsuspartnerite ees, et valitsuse tegevust on "varjutanud ebameeldivad probleemid".

Eesti Ekspress kirjutas eelmisel nädalal, et Repinskile kuuluva Konju mahetalu kitsejuustu müüakse kõikjal Eestis, samas on osa sellest tellitud Hollandi ettevõttelt De Molkerei. Repinski ise kinnitas, et Eesti poodides Hollandist pärit juustust tehtud Konju farmi tooteid ei ole ning mingit pettust ta ei tunnistanud.

Hiljem kaitses Repinski oma tegevust kitsefarmi juhi ja omanikuna, kuid tunnistas, et on teinud vigu ja palus selle eest vabandust. Samuti tunnistas Repinski, et tal on olnud maksude maksmisega hilinemisi. Ümbrikupalga maksmist ta aga eitas.

Jüri Ratas kutsus Repinskit üles ajakirjanduses esitatud väiteid ümber lükkama, kuid Keskerakonna juhatus ei pidanud kitsefarmiga seotud probleemide tõttu Repinski tagasiastumist vajalikuks.

Reedel selgus, et maaeluminister Martin Repinski on Ida-Viru maakohtult saanud alaealisena kelmuse katse eest tingimisi vanglakaristuse.

ERR-i käsutuses oleva kohtuotsuse kohaselt mõistis Ida-Viru maakohus Repinski 2002. aasta 12. augustil lihtmenetluse kokkuleppega süüdi kelmuse katses ja karistas teda tingimisi kolme kuu pikkuse vangistusega üheaastase katseajaga. Repinski sõnul on tal juhtunu pärast siiralt kahju.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: