Peaminister sai juurde kaks nõunikku ({{commentsTotal}})

Natalia Malleus
Natalia Malleus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Peaminister Jüri Ratast nõustab detsembrist kaks uut nõunikku, sotsiaalpoliitika vallas nõustab teda Natalia Malleus ja regionaalpoliitika vallas Riho Kangur.

Natalia Malleus töötas 2015-2016 riigikogu Keskerakonna fraktsioonis nõunikuna. Enne seda on Malleus töötanud ajakirjanikuna PBK-s ning rahvusringhäälingus. Malleus on omandanud kõrghariduse TTÜ-s (toona TIP) ehitusinseneri erialal.

Alates esmaspäevast töötab peaministri nõunikuna Riho Kangur. Tema peamiseks tööülesandeks on peaministri nõustamine regionaalpoliitika ja õiguspoliitika valdkonnas. Kangur töötas 2007-2016 riigikogu kantselei õigus- ja analüüsiosakonnas ning on varasemalt töötanud Balti Kaitsekolledžis assistendina. Riho Kangur on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi politoloogias.

Juba 24. novembrist töötab peaministri nõunikuna Alina Tubli. Tema peamised tööülesanded on peaministri nõustamine noortepoliitika valdkonnas ning tööalaste ürituste ja peaministri siseriiklike külastuste korraldamine.

Alina Tubli töötas 2014-2016 riigikogu aseesimehe Jüri Ratase abina. Varasemalt on Alina Tubli töötanud Tallinna botaanikaaias büroojuhina ning Tallinna linnavalitsuses abilinnapea abina. Alina Tubli õpib alates 2013. aastast Tallinna Ülikoolis haldus- ja ärikorralduse erialal.

Peaministri nõunikena on ametis veel Rein Tammsaar, Martin Lindpere ja Kadri Peeters. Kaks nõunikku ametikohta on veel täitmata.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: