Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uueks maaeluministriks saab Tarmo Tamm

{{1481118973000 | amCalendar}}
Tarmo Tamm
Tarmo Tamm Autor/allikas: ERR/Siim Lõvi

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas teeb Keskerakonna juhatusele ettepaneku kinnitada maaeluministri kandidaadiks riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Tarmo Tamme.


"Tarmo Tamm on ennast tõestanud mitmel rindel. Ta on pikalt töötanud põllumajanduse valdkonnas, juhtinud kuus aastat Põlva valda ning kaksteist aastat Põlva linna. Samuti on tal kogemust kahes riigikogu koosseisus," selgitas Ratas.

"Olen konsulteerinud paljude erakonnakaaslaste ja maaelu valdkonna inimestega, kes on avaldanud toetust Tarmo Tamme esitamiseks ministri ametikohale," lisas ta.

Tarmo Tamm nõustus ministriks hakkama. "Tänan Jüri Ratast usalduse eest ning võtan selle väljakutse vastu, sest Eesti maaelu on minu jaoks väga südamelähedane valdkond. Olen oma teadlikust elust üle poole maal elanud ja põllumajanduse valdkonnas töötanud. Eesti maaelu vajab tõsist tööd ja panustamist ning olen valmis sellele täielikult pühenduma. Mul on väga hea meel, et Keskerakonna juhitav koalitsioon on juba astunud esimesed sammud ning eraldab vajalikku lisaraha üleminekutoetuste ja kriisiabi täies mahus välja maksmiseks," lausus Tamm.

1953. aastal sündinud Tamm lõpetas 1974. aastal Tihemetsa sovhoostehnikumi ja 2007. aastal Eesti Maaülikooli. Ta on sotsiaalteaduse bakalaureus. Keskerakonda kuulub Tamm alates 2002. aasta oktoobrist.

Tamm on olnud Põlva vallavanem ja oli riigikogu liikmeks saamist üle 11 aasta Põlva linnapea. Tänavu novembris valiti ta valitsusse läinud Kadri Simsoni asemel fraktsiooni esimeheks.

Tamme asendusliige on kohtus linna raha omastamises süüdi mõistetud Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: