Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

5 uudist, mida täna hommikul teada

Autor/allikas: ERR

Tere hommikust! Siin on uudised, millega ERR on alustanud neljapäeval, 8. detsembril.

Tarmo Tamm esitatakse maaeluministriks

Keskerakonna juhatus koguneb täna Toompeal peabüroos koosolekule, et kinnitada peaminister Jüri Ratase ettepanekul uueks maaeluministri kandidaadiks riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Tarmo Tamm.

Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on Tarmo Tamm ennast tõestanud mitmel rindel. Ta on pikalt töötanud põllumajanduse valdkonnas, juhtinud kuus aastat Põlva valda ning kaksteist aastat Põlva linna. Tal on kogemust ka kahes riigikogu koosseisus.

Ratase selgitusel on paljud erakonnakaaslased ja maaelu valdkonna inimesed avaldanud toetust Tamme esitamiseks ministri ametikohale.

 

Tamme asemel peaks minema riigikokku Tallinna kesklinna vanem Alar Nääme, kes on süüdi mõistetud Tallinna linna raha isiklikes huvides kasutamise eest. Tamm aga kinnitas eile "Aktuaalsele kaamerale", et Nääme ei kavatse parlamenti minna.

Süüdistuse järgi korraldas Nääme mullu jaanuaris ja veebruaris kaks kontserti Valga kultuuri- ja huvialakeskuses, mis olid osalejatele tasuta ning korraldatud selleks, et mõjutada kohalikke valijaid andma 2015. aasta riigikogu valimistel oma hääl temale.

Vene turistid pelgavad Soome reisida 

Vene turistide rühmad jätavad ära reise Soome, kuna Vene meedias on levitatud valeinfot Imatras toimunud tulistamisest ja venelased kardavad oma julgeoleku pärast.

Imatra ja Lappeenranta juhid kohtuvad täna Peterburis kohalike ajakirjanikega, et valed ümber lükata ja tutvustada piirkonna turvalisuse olukorda.

Nädalavahetusel tulistas 23-aastane mees Imatras surnuks kolm naist, kellest üks oli linna volikogu juht ja kaks olid kohaliku lehe ajakirjanikud. Vene sotsiaalmeedias aga hakati kohe levitama jutte, et ohvrid olid venelased. Venemaa Svetogorski ja Viiburi piirkonna delegatsioon pidi täna saabuma Imatrasse turismi arendamist arutama, aga jätsid visiidi ära.

Imatra linnapea Pertti Lintunen ütles, et valeinfot levitati ilmselgelt meelega.

Loodetav seadusemuudatus annab noortel võimaluse rohkem töötada

Noored õpilasmalevasse minemas. Foto: Siim Lõvi/ERR

Töölepingu seadusesse kavandatavad muudatused muudavad ka alaealiste võimalusi tööturul osalemiseks.

Lähtuvalt kehtivast töölepingu seadusest on palju piiranguid, mis takistavad alaealiste tööturul osalemist. Näiteks puudub lastel võimalus töötada koolivaheaegadel rohkem kui kooliajal. See omakorda ei lase tööandjatel lapsi tööle rakendada määral, milleks nad tegelikult suutelised on.

Sotsiaalministeeriumi algatatud töölepingu seaduse muutmise seaduse eelnõu peaks olukorda parandama.

"Kui võtta appi statistika, on piiratu tööaeg probleemiks ka numbritest lähtuvalt," sõnab sotsiaalministeeriumi tööelu arengu osakonna nõuniku Liis Tõnismaa.Teisisõnu on ettevõtetel abikäsi vaja suvel, ka noored ise tahavad suvevaheajal rohkem töötada, aga praegune regulatsioon vaheaegasid kooliajast ei erista. Seepärast kavandataksegi töölepingu seaduses muuta Tõnismaa sõnul alaealiste töötajate tööaja piirangut.

Kuigi täiesti vabaks tööaega alaealiste koolikohustust täitvate noorte osas ei lasta, ütleb Realo, et muutusi on tööandjad kaua oodanud, sest jaekaubanduses on töökäte puudus suur, aga alaealiste potentsiaali tööturul osalemiseks ei rakendata.

Lisaks kaob muudatustega lubatud tööde nimekiri ehk sihtrühma jaoks laieneb võimalus erinevate tööde tegemiseks ja tööandjale tekib suurem valikuvabadus töö pakkumisel. Eelnõu järgi ei pea tulevikus ettevõtja taotlema ka Tööinspektsioonilt nõusolekut 13-14-aastaste palkamiseks. Samas hindab Tööinspektsioon järelvalve käigus ka edaspidi alaealistele antud tööde sobivust.

Haapsalust üle silla Noarootsi?

Noarootsi ja Ridala vald ning Lääne maavalitsus tellisid üle 10 000 euro maksva uuringu, mis peaks vastama küsimusele, kui mõttekas oleks ehitada Noarootsit maakonnakeskusega ühendav sild, vahendas Juhan Hepner ERR-i raadiouudistes. Uuring valmib järgmise aasta aprillis. Noarootsi abivallavanem Aivo Hirmo usub, et sillal oleks positiivne mõju maakonnale laiemalt.

Praegu tuleb Noarootsist Haapsallu sõitmiseks teha mitmekümnekilomeetrine ring, sest kahe piirkonna vahele jääb Haapsalu laht. Üle mere oleks teekond aga paarikilomeetrine. Selle tõttu on juba pikka aega olnud juttu sellest, et võiks ehitada Noarootsi poolsaarelt algava silla, mis viiks Haapsalu külje all Ridala vallas asuva Uuemõisani. Lääne maavanem Neeme Suur leiab, et sild ühendaks Haapsaluga nii looduslikult kui kultuuriliselt atrakttiivse Noarootsi ja kasu saaksid sellest mõlemad.

Viimastel aastatel on Noarootsi silla teema taas päevakorda tõusnud. Tegelikult on sellel mõttel aga pikem ajalugu. Noarootsi sillast oli juttu juba 1930. aastatel. Nüüd sõlmisid Noarootsi ja Ridala vald ning Lääne maavalitsus lepingu, et tellida silla tehnilist teostatavust analüüsiv uuring. Ka Noarootsi abivallavanem Aivo Hirmo jagab Lääne maavanema seisukohta, et silla ehitamisel oleks positiivne efekt maakonnale laiemalt.

Silda käsitlev uuring valmib 2017. aasta aprillis. Uuring läheb maksma 10 800 eurot ja seda finantseerivad Noarootsi ja Ridala vald ning Lääne maavalitsus.

Täna terve päev Eesti Laulu - mitmetunnises otse-saates tutvustatakse võistluslaule

Mai Pallingu ja Piret Järvise juhitavas veebisaates kõlab igal täistunnil värske võistluslaul, millele järgneb intervjuu äsja kõlanud pala esitajaga. Maratonpäeva lõpetavad kell 19.00 kõlama hakkavad kümnes võistluslaul ja intervjuu.

Tänane ilm: pärastlõunaks sadu väheneb, temperatuur plussis

Pilves ilm. Aeg-ajalt sajab vihma, kohati on udu. Pärastlõunal põhja poolt alates saju võimalus väheneb. Puhub läänekaare tuul 3-8, Liivi lahe ümbruses puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on +1..+4, saartel kuni +7°C.

Pärnu lahel ja maakonnas ning Saaremaal puhub tugev tuul, kuni 15 m/s.

Allikas: Ilmateenistus

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: