Ühise tuludeklaratsiooni esitamise võimalus jääb osaliselt alles ({{commentsTotal}})

{{1481212286000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Valitsus otsustas jätta alles ühiste tuludeklaratsioonide esitamise võimaluse ning ka edaspidi on abikaasadel võimalik teatud tulumaksusoodustusi ühiselt deklareerida. Erinevalt varasemast üldine maksutulu siiski selle alla ei lähe.

Seni kehtis kord, kus ühisdeklaratsiooni esitamisel liideti abikaasade tulud ja maksusoodustused. See tähendas näiteks, et kui üks abikaasadest töötas ja teine oli kodune, sai töötaja maksustatavast tulust maha arvata kaks maksuvaba miinimumi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuna uus võimuliit tõstab järsult maksuvaba tulu määra, oleks ühine deklaratsioon täiendavalt maksma läinud 60-70 miljonit eurot.

Ühisdeklaratsioonide esitamise säilitamisega muutuvad aga selle esitamise tingimused.

Valitsuse otsusel jääb ühisdeklaratsioon alles, kuid see puudutab vaid soodustusi, mitte maksuvaba miinimumi. Ühine mahaarvamise õigus säilib eluasemelaenu intressidele, koolituskuludele ja täiendavale maksuvabale tulule laste eest.

Riigipoolse maksutagastuse, sealhulgas abikaasa kulude eest, saavad need inimesed, kes on teeninud aasta jooksul tulu, millest saab mahaarvamisi teha. Kui inimene ise ei ole aasta jooksul tulu teeninud, siis 500-eurost maksuvaba tulu ta oma abikaasale üle anda ei saa.

"Peaasjalikult puudutab see eluasemelaenu intresse, koolituskulusid ja täiendavat maksuvaba tulu lastele. Siin kindlasti tasub ka ära märkida, et selleks, et kasutada seda maksuvabastust, peaks olema enne tulu teenitud. Kui tulu ei ole teenitud, siis ei ole võimalik ka maksuvaba tulu kasutada," selgitas rahandusminister Sven Sester.

Lisaks tehti täiendav otsus seoses maagaasi aktsiisi tõusuga – kuna suure lisandväärtusega tööstusharud on valitsuse jaoks prioriteetsed, otsitakse võimalusi tööstuse konkurentsvõime säilitamiseks kevadel, kui algab riigi eelarvestrateegia koostamine.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: