Ernitsa sõnul võidi ta saatejuhi kohalt kõrvaldada seoses Savisaare kukutamisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Keskerakonna fraktsiooni liige Peeter Ernits ütles, et nii pea kui Edgar Savisaar kukutati, andis linnavalitsus korralduse ta saatejuhi rollist kõrvaldada.

Tallinna TV (TTV) juht Toomas Lepp ja toimetaja Mart Ummelas on sattunud kriminaaluurimise alla. Keskkriminaalpolitsei kahtlustuse järgi võis Lepp omastada kolme aasta jooksul ligi paarsada tuhat eurot. Uurimine on seotud saatega "Vaba mõtte klubi".

Saate juht on viis aastat olnud ka Peeter Ernits. "Lugesin ka täna, et minu saade, mida üle viie aasta juhtisin, oli väidetavalt see rahapump, mida Toomas Lepp kasutas. Ma tunnistan ausalt, et ega mina ja saate osalejad sealt eriti midagi teeninud pole, mõned kopikad, ja viimasel ajal üldse mitte," rääkis Ernits.

"Aga kummaline on see, et on tavaline ettekujutus, et Edgar Savisaar ütles TTV-s, mida teha. Ma rõhutan, ma olen üle viie aasta olnud selle saate juht ja kordagi, ei enne ega pärast, pole ei Savisaar, ei keegi tema emissaridest öelnud midagi, et tee seda või ära tee või miks sa nii tegid," arutles ta.

"Ja piisas sellest, et Savisaar kukutati, kui Toomas Lepp teatas mulle, et linnavalitsus on andnud korralduse mind saatejuhi rollist kõrvaldada. Ma ei tea, kas see nii oli, aga tekitab igal juhul kummalisi mõtteid," lisas Ernits.

Viimastel päevadel on tema hinnangul lõhe Keskerakonnas tugevnenud. Ernits selgitas, et nn Savisaare leer oleks tahtnud Tarmo Tamme asemel maaeluministri kohale Erki Savisaart.

"Kui omal ajal see valitsus tehti, oli tingimus see, et kui ühiselt edasi minna, siis on kõige parem ühine vastutus ja kasutada neid härgasid nii ühelt kui ka teiselt poolt. Repinski taandamise puhul oli meie lootus, et see koht läheb n-ö sellele leerile. Seda ei juhtunud. Ja ka fraktsiooni juhi puhul oli meie seisukoht jätkuvalt, et kui Erki Savisaar ei saa maaeluministriks, siis peaks ta saama fraktsiooni juhiks, kuna tema nimi tagaks kodurahu. Aga nagu ma kuulsin, ka sellega ei ole arvestatud. Võin kinnitada, et kui Erki Savisaar on nõus sellega, siis vähemalt üheksa saadikut hääletab Savisaare poolt või juhtub sama nagu Tarmo Tammega, kes sai toona vist seitse vastuhäält," selgitas Ernits.

Ta kinnitas aga saates, et toetab Jüri Ratase valitsust. "Aga ma toetan tugevat kehtestamist. Rõhutan, me oleme suurim erakond, ka koalitsiooni suurim ja tugevaim erakond ja me peaksime ka niimoodi esinema," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: