Jõhvi kesklinna püstitati prügist müür ({{commentsTotal}})

Majapidamisjäätmetega, mida eestlased tekitavad kolme aastaga, saaks ehitada prügimüüri ümber Eesti. Üks osa sellest müürist on välja pandud Jõhvi kesklinna.

11 meetri pikkuses müüris on 20 kokkupressitud jäätmekuubikut. Tegu on Eesti kunstiakadeemia tudengite valmistatud installatsiooniga "Suur prügimüür", mis sümboliseerib kümne keskmise eestimaalase aastast jäätmekogust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Taies on sattunud tänavale sobival ajal.

"Jõuluaeg on tulemas ja see on väga suur emotsiooniostude tegemise aeg. Me peaksime mitte ainult jõuluajal, vaid kogu aeg mõtlema järele, kas see ost on vajalik, kas see asi on tõesti vajalik, kuidas see on pakitud, äkki saaks selle kuidagi teisiti. Ja kui meil on asjad kodus olemas, siis mõelda, kas see võiks kellelegi teisele rõõmu teha. Ma mõtlen tõsiselt rõõmu teha, mitte nii, et kaelast ära sokutada, ja kas on mingi asi, mida ma saan ise uuesti kasutada," selgitas keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Anne-Ly Feršel.

Prügimüüril on infoplakatid, kust saab jäätmete kohta huvitavat teavet. "Siiani ma teadsin, et värvipurgid lähevad ohtlikesse jäätmetesse, siit selgus, et need tegelikult lähevad pakendisse," ütles Anne Nurgamaa.

Mõistagi oli möödakäjaid, kelle arvates tuleks prügist rohkem tähelepanu pöörata prügi sorteerimisele ning kes "kõik ühes" prügikonteinerid ära keelaks.

"See, mis siia toodud on, on kõik justkui "tule eile meile". Aga meil Eestis, nii palju kui ma olen käinud, pole kuskil konteinereid, kus oleks eraldi sorteerimine. Pannakse kõik ühte, sest konteiner on üks," rääkis Taavi Roosimets.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: