Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valitsus võib kehtestada energiamahukatele ettevõtetele maksusoodustused

Valitsus võib gaasiaktsiisi tõusu leevendamiseks kehtestada energiamahukatele ettevõtele maksusoodustused gaasi- ja elektriaktsiisi ning taastuvenergiatasude osas.

Valitsus leppis eile õhtul toimunud kabinetinõupidamisel kokku, et täpsemad plaanid pannakse paika kevadel riigieelarve strateegia arutelude käigus.

"Üheks võimaluseks, mida valitsus on ka arutanud ning mida tahame kindlasti läbi analüüsida, on /.../ energiamahukate ettevõtete maksusoodustus," kinnitas rahandusminister Sven Sester ERR-ile.

"Me arutame selle läbi ning kevadel vaatame, millised meie võimalused on, aga [eile] me võtsime seisukoha, et kevadel tahame me sellega kindlasti edasi minna," kinnitas minister.

Sesteri sõnul on see plaan seotud eeskätt gaasiaktsiisi tõusuga, kuid samas pidas ta võimalikuks soodustusi ka elektriaktsiisi ja taastuvenergiatasude osas.

Eesti tööstuse esindusorganisatsioonid tegid möödunud nädalal valitsusele ühispöördumise maagaasi aktsiisitõusuga seoses, toonitades, et see ei ole kuidagi vastuvõetav ja aktsepteeritav.

"Järgmise nelja aasta jooksul tõuseb gaasiaktsiis nii palju, et energiamahukad tööstused kaotavad peaaegu kogu edumaa, mille neile oli tänavu andnud maagaasi maailmaturu hinna langemine," märgiti pöördumises.

Koalitsioonilepingu järgi tõstetakse maagaasi aktsiisi aastatel 2018-2020 iga-aastaselt 25% võrra. Aastatel 2015-2017 tõuseb aktsiis 20% aastas.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: