Erisoodustusmaksust võib vabaneda ka eraravikindlustus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Arsti kabinet.
Arsti kabinet. Autor/allikas: Tairo Lutter/Postimees/Scanpix

Riigikogu rahanduskomisjon tegi ettepaneku lisada maksuseaduse kobareelnõusse ka võimalus vabastada tööandja tasutav eraravikindlustus erisoodustusmaksust. Praegu pakub eraravikindlustust Eestis ainult üks kindlustusselts.

Riigikogu rahanduskomisjon võttis arvesse erinevate huvigruppide kaasamisega saadud ettepanekuid. Üks neist puudutab eraravikindlustust, mis nüüd erisoodustusmaksust vabastada soovitakse. Kuigi riigikogu rahanduskomisjoni liige Priit Sibul (IRL) nimetas eelnõusse muudatusettepaneku esitajana lisaks poliitikutele ka kindlustusseltse, siis tegelikkuses on ettepaneku taga ERGO kindlustuse huvid, kes on praegu ainus Eestis eraravikindlustust pakkuv selts, ehkki eelnõu vastuvõtmisel võib teenuse vastu tekkida huvi ka teistel seltsidel.

Sibul kommenteeris ERR-ile, et ta oli üks neist, kes kohe, kui eelnõu esialgsel kujul parlamenti tuli, leidis, et maksusoodustuste loetelu võiks laiendada ka eraravi kindlustusmaksetega. See tähendab, et kuni saja euro eest kvartalis ehk kuni 400 euro eest aastas võib tööandja tasuda eraravikindlustusmakseid oma töötaja eest, ilma et ta peaks selle pealt erisoodustusmaksu tasuma.

"Kas osta kõigile ujulapääsmed, maksta kindlustusmakset või midagi kolmandat - see on siis iga tööandja oma valik," selgitas Sibul.

Sibul, olles ERR-ilt kuulnud, et ERGO on turu ainus teenusepakkuja, möönis, et eraravikindlustuse turg on praegu tagasihoidlik, ent lootis, et maksumuudatus soodustab turu arengut. "Loodan, et see meede aitab seda turgu laiendada ja ka teistel seltsidel see portfelli võtta."

Eraravikindlustusest on kasu inimesele, kel pole haigekassa kindlustust (näit. välismaalased), aga ka neile, kes tahavad eriarsti vastuvõtule pääseda kiiresti, ilma pikkade ravijärjekordadeta.

Maksuseadse muudatuste eelnõu jõuab riigikogu suurde saali kolmapäeval.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: