Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

VIDEOINTERVJUU: Pevkur tahab Reformierakonnale uut programmi

Foto: Siim Lõvi /ERR

Parteijuhiks pürgiv Reformierakonna aseesimees Hanno Pevkur ütles videointervjuus ERR-i uudisteportaalile, et kuna Reformierakonna programm on üle 10 aastat vana, oleks aeg parteile uus programm kirjutada.

"Reformierakonna programm on rohkem kui 10 aastat vana. Me peame ka sellise üldise programmiuuenduse või uue programmi kirjutamise ette võtma," ütles Pevkur.

Kristen Michalist oleks Pevkur enda sõnul avatum juht, kes kaasaks rohkem erinevaid arvamusi.

Tagatoapoliitika avaldub Pevkuri sõnul erakonnas nii, et terve juhatus ei ole olnud mõnikord kõikide otsuste juures ja erakonna liikmetele ei ole piisavalt seletatud, kuidas üks või teine otsus on sündinud.

"Ma keskendun sellele, mida mina tahan teha. Ma tahan kaasata juhatust rohkem, ma tahan piirkondadest inimesi tuua rohkem juhatusse, ma tahan, et erakonna volikogu oleks ka edaspidi tugevalt esindatud erinevate piirkondade ja ka NAIRE (Reformierakonna naiskogu - toim.) ja seeniorite kaudu," ütles ta.

Küsimusele, kui suureks Pevkur oma võimalusi erakonna esimeheks saamisel hindab, vastas ta, et hindab neid 50/50. "Sellepärast, et tänase päeva seisuga on meil täpselt kaks kandidaati. Kui 19 detsembril selgub, et on rohkem kandidaate, siis me seda näeme. Praegu on kaks kandidaati ja järelikult kahel kandidaadil on võrdsed võimalused oma ideede tutvustamiseks," lausus ta.

Kristen Michaliga seostatud rahastamisskandaalist rääkides ütles Pevkur, et see mõjutas tõsiselt nii erakonda kui ka riigijuhtimist, kuna Michal pidi justiitsministri kohalt tagasi astuma. Ta nentis ka, et ajalugu on näidanud, et sellised skandaalid ei kipu ununema.

Pevkur rääkis veel, et päevad kuni esimehe valimiste päevani 7. jaanuaril saavad olema väga tihedad. "Veel enne jõule on mul plaanis igal õhtul kohtumised meie erakonna liikmetega erinevates Eesti paikades. Ka pärast jõule kohtun erakonna liikmetega nii palju kui võimalik ja kasutan selleks ka nädalavahetusi," sõnas Pevkur.

Pevkur ütles, et 2. jaanuarist algab erakonna sisehääletus e-kanaleid kasutades. Reformierakonna juhatuse ja erakonna uue juhi valimised toimuvad juba 7. jaanuaril.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: