ERJK kaasab Savisaare menetlusse ka Keskerakonna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) otsustas kaasata menetlusse Keskerakonna endiselt esimehelt Edgar Savisaarelt ligi 117 000 euro suuruse keelatud annetuse tagasisaamiseks ka Keskerakonna.

"Otsustasime kaasata Keskerakonna menetlusse, kuna vastavalt erakonnaseadusele on õigus asjaomasel ministril vähendada erakonna rahastamist, kui erakonna nimekirjas kandideerinud isik ei ole ise täitnud seda ettekirjutust," ütles ERJK esimees Ardo Ojasalu. "Kaasame erakonna sellesse menetlusse, teeme neile menetlusest ülevaate ja teeme neile ka ettepaneku, et nad suurema kahju vältimiseks võiksid selle ettekirjutuse ise täita," selgitas Ojasalu.

Lisaks määras komisjon Savisaarele 500-eurose sunniraha.

"Kuna kõik tähtajad on juba üle läinud, siis me määrame sunniraha 500 eurot ja teeme uue hoiatuse sunniraha määramiseks," märkis Ojasalu. Ta lisas, et kui antud tähtaja jooksul Savisaar ERJK otsust ei täida või vähemalt ei alusta selle täitmist, on võimalus veel kord määrata sunniraha ja seda juba siis suuremas summas.

Maksimaalne võimalik sunniraha suurus on 15 000 eurot, ütles Ojasalu kolmapäeval ERR-ile.

Ojasalu sõnul oli Savisaare advokaat esitanud kolmapäeva õhtul komisjonile ka ettepaneku alustada läbirääkimis kompromissi leidmiseks.

"Aga kuna see oli lihtsalt ettepanek pidada läbirääkimisi ja ei olnud sisustatud mitte millegagi, siis tegime põhimõtteliselt otsuse, et nädala jooksul esitaks härra Savisaar või tema esindaja meile konkreetse ettepaneku, mille üle peaksime läbi rääkima," märkis ERJK esimees. Ojasalu sõnul oodatakse Savisaare ettepanekut kompromissiks järgmise nädala reedeni.

ERJK kohustas Savisaart juba 2015. aasta jaanuaris oma ettekirjutusega tagastama keelatud annetus kogusummas 116 642,89 eurot Tallinna linnale ja kõrvaldama puudused Eesti Keskerakonnale esitatud 2013. aasta kohalike valimiste kampaania aruandes ning esitama komisjonile tõendid nende kohustuste täitmise kohta.

Keelatud annetus seisnes Savisaare valimiskampaania kulude tasumises Tallinna linna poolt. Tegemist on "Tallinn liigub" kampaaniaga ning Hiiu staadioni reklaamidega.

Savisaar vaidlustas ettekirjutuse kohtus, millega seotud kohtuvaidlus lõppes 10. novembril riigikohtu otsusega jätta Savisaare kaebus rahuldamata. Sellega oli komisjoni ettekirjutus jõustunud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: