Fotod: senaator McCain sai kaitseväe juhatajalt teenetemärgi

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras andis täna kaitseväe peastaabis Ameerika Ühendriikide senaatorile John McCainile kaitseväe teenetemärgi kaitsealaste teenete eest.

Senaator McCain tunnustas Eestit kaheprotsendilise kaitsekulutuste taseme hoidmise ja jätkuva panustamise eest NATO-sse ning tänas eestlasi Ühendriikide sõdurite sooja vastuvõtu eest Eestis. "Ja eriti tänan Eesti sõdureid nende teenete ja ohvrite eest Iraagis ja Afganistanis," märkis McCain.

Kindralleitnant Terrase sõnul on senaator McCain aastakümneid seisnud Balti riikide iseseisvuse ja vabaduse eest ning toetanud meid NATO-ga liitumise ajal. Samuti tõi ta esile senaatori teeneid Balti piirkonda suunatud abiprojektide kinnitamisel Ühendriikide senatis.

"Ja täna, kus olukord on keerulisemaks läinud, toetab ta selgelt ja kõvahäälselt Ameerika Ühendriikide püsimist Euroopas," ütles kindralleitnant Terras pärast teenetemärgi üleandmist senaator McCainile.

Eestis kahepäevasel visiidil viibivad Ameerika Ühendriikide senaatorid John McCain, Lindsey Graham ja Amy Klobuchar kohtusid täna veel ka president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratase ja kaitseminister Margus Tsahknaga.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: