Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Virumaal sündis Alutaguse vald

Iisaku hakkab kuuluma Alutaguse valda. Pildil Iisaku kirik.
Iisaku hakkab kuuluma Alutaguse valda. Pildil Iisaku kirik. Autor/allikas: ERR

Aasta alguses kuue valla vahel läbirääkimisi alustanud Ida-Virumaa lõunapiirkonna omavalitsused kaotasid teel Alutaguse vallaks kaks osapoolt, ent jõudsid neljapäeval uue valla loomiseni, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Pärast seda kui Illuka vallavolikogu otsustas teiste Alutaguse vallaks pürgivate omavalitsustega liitumisläbirääkimised lõpetada, ootasid teised pingsalt, millise otsuse teeb Mäetaguse vallavolikogu - sellest olenes, kas sündiv suurvald mahub seadusega lubatud erisuse alla. Tund enne ühinemislepingu ühist allakirjutamist hääletas Mäetaguse volikogu kuue poolt- ja kolme vastuhäälega lepingu kinnitamise poolt.

"Mul oli hea meel, et vajalikud poolthääled tulid kokku ja ma ei pidanud ise oma südametunnistuse vastu hääletama," tunnistas volikogu esimees Veljo Kingsep, et tema hääletas vastu.

Maasekretär maavanema ülesannetes Eve East ütles, et Alutaguse valla ühinemisleping on Ida-Virumaal neljas - ja vabatahtlikult ühinejate viimane -, mis maavanemale üle anti.

Kuna Alajõe, Iisaku, Mäetaguse ja Tudulinna valla ühinemisel ei vasta uus kohaliku omavalitsuse üksus 4037 elanikuga miinimumsuuruse kriteeriumile, taotletakse vabariigi valitsuselt erandi kohaldamist. Taotluses märgitakse ka, et ühinejad pole vastu Illuka valla liitmisele Alutaguse vallaga.

Vallakeskuse asukohaks saab Iisaku alevik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: