Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Balti riikide suursaadikud kutsusid Saksa meediat üles loobuma eksliiduvabariikide tiitlist

Eesti NSV lipp.
Eesti NSV lipp. Autor/allikas: Wikimedia Commons

Eesti, Läti ja Leedu suursaadikud Berliinis kutsusid Saksamaa ajakirjandust loobuma viitamast Balti riikidele kui endistele Nõukogude vabariikidele.

Pöördumine oli ajendatud Saksa uudisteportaali Zeit Online kolumnist Nõukogude pärand, teatas Leedu välisministeeriumi esindaja. Ministeeriumi kinnitusel aktsepteeris portaal pöördumises esitatud palvet loobuda sellisest, rahvusvahelise õiguse seisukohalt ebakorrektsest, kontseptsioonist.

Balti riikide saadikud märkisid oma kirjas Saksa uudisteportaalile, et Eesti, Läti ja Leedu ei ühinenud Nõukogude Liiduga vabatahtlikult, vaid nad okupeeriti ja annekteeriti ning enamus Lääne demokraatiaid, sealhulgas ka Saksamaa, ei tunnustanud kunagi Nõukogude okupatsiooni Balti riikides.

Saadikute pöördumises lisati, et Balti riigid mitte ei alustanud pärast Nõukogude Liidu lagunemist uute riikidena, vaid taastasid õigusjärgluse alusel oma riikluse, mille Nõukogude võim oli vahepeal kaotanud. Seepärast ei ole ka Balti riigid Nõukogude Liidu järglased ning seepärast ei saa neid ka poliitiliselt nimetada endisteks nõukogude vabariikideks, märkisid Eesti, Läti ja Leedu suursaadik oma kirjas Zeit Online' ile.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: