Haldusreformi kohalik komisjon leppis kokku Setomaa vallas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Setud; pilt on illustratiivne setomaa.
Setud; pilt on illustratiivne setomaa. Autor/allikas: ee

Haldusreformi Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon teeb valitsusele ettepaneku Setomaa valla moodustamiseks, ühineksid Mikitamäe, Värska ja Meremäe vald ning Misso valla Luhamaa piirkonna setu külad.

Põlva vallavanem Igor Taro rääkis Vikerraadiole, et otsus ei tulnud komisjonis kergelt. "Kõige pikem ja võib-olla ka mingis mõttes emotsionaalsem arutelu komisjonis siiani. Üksikasjad jäävad korra kohaselt memuaaride tarvis, aga tulemus on käes ja pall valitsuse kätes," ütles Taro.

Muud tulemused on Taro sõnul maakonna jaoks on sellised, et Põlva ja Võru maakonna vahele tekib reisirongiühendus, suureneb Peipsi järvistu rannajoon ning Kanepit ei ühendata Kambjaga.

Põlva maavanem saab esitada ettepaneku Setomaa valla moodustamiseks. Otsuse peab tegema valitsus. Seejärel on omavalitsustel kolm kuud valitsuse ettepanekule vastata ning selle aja sees toimuvad neis omavalitsustes uuesti ka rahvaküsitlused ühinemise suuna osas. Juulis kinnitab valitsus enda algatatud ühinemised ja Setomaa vald sünniks 2017. aasta kohalike omavalitsuste tulemuste väljakuulutamisega.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: