Kriminaalkuriteos lõplikult süüdi jäänud Nääme lahkub linnaosavanema ametist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1484138438000 | amCalendar}}
Foto: Rene Suurkaev / ERR

Tallinna Kesklinna linnaosa keskerakondlasest vanem Alar Nääme jäi lõplikult süüdi linna raha omastamises ning peab seetõttu ametist lahkuma.

Kuna riigikohus Nääme kaitsja kaebust ei aruta, siis jõustus mullu septembris Tallinna ringkonnakohtus tehtud otsus, millega jäi tema süüdimõistmine muutmata.

"Seadusele vastu ei saa. Kui otsus on jõustunud, siis avalikus teenistuses ma ei tohiks enam olla," ütles Nääme ERR-i raadiouudistele.

"Tulenevalt riigikohtu otsusest ja seadusest pole mul võimalik enam kesklinna vanema ametis jätkata, mistõttu olen ka edastanud ametist lahkumise palve linnapea ülesandeid täitvale Taavi Aasale," sõnas Nääme.

"Ma siiani arvan, et ma midagi kriminaalset ei teinud," lisas ta.

Ringkonnakohus jättis mullu 20. septembril muutmata Harju maakohtu mullusuvise otsuse, millega Nääme sai linna raha omastamise eest rahalise karistuse 6300 eurot.

Maakohus mõistis Näämele sama karistuse, mida taotles talle kohtuvaidluses riigiprokurör Inna Ombler.

Riigiprokuratuur süüdistas Näämet ametiisikuna ebaseaduslikult Tallinna linna eelarveliste vahendite kasutamises ligi 2800 euro ulatuses.

Süüdistuse järgi korraldas Nääme 2015. aasta jaanuaris ja veebruaris kaks kontserti Valga kultuuri- ja huvialakeskuses, mis olid osalejatele tasuta ning korraldatud selleks, et mõjutada kohalikke valijaid andma 2015. aasta riigikogu valimistel oma hääl temale.

Tallinna Kesklinna linnaosa vanem Nääme oli tollal Keskerakonna riigikogu kandidaat Valga-, Võru- ja Põlvamaal.

Näämet süüdistati selles, et vältimaks valimiskampaaniaks isikliku raha kasutamist, korraldas ta ürituste kulude tasumise Tallinna Kesklinna valitsuse eelarvest.

Süüdistuse järgi tasuti Tallinna Kesklinna valitsuse eelarvest ürituste üüri-, kuid ka transpordi-, toitlustamise-, muusika- ja tehnika rendi arveid.

Eeluurimisel kogutud andmete järgi korraldas Nääme Valga elanike kontsertidele kutsumise flaieritega, mis ühtlasi tutvustasid Näämet kui riigikokku kandideerijat, sisaldasid Keskerakonna sümboolikat ja kandidaadi valimislubadusi.

Nääme oli Keskerakonna riigikogu kandidaat Valga-, Võru- ja Põlvamaal.

Kriminaalasja uuris kaitsepolitsei ning uurimist juhtis riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: