Välkülevaade: Obama pärand USA-s ja maailmas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

On teemasid, mida saab lugeda õnnestunuks ja teemasid, mida Obama maailma tipp-poliitikuna edukalt hallata ei suutnud. Lähemalt näeb artiklis olevalt graafikult.
On teemasid, mida saab lugeda õnnestunuks ja teemasid, mida Obama maailma tipp-poliitikuna edukalt hallata ei suutnud. Lähemalt näeb artiklis olevalt graafikult. Autor/allikas: ERR

10. jaanuaril pidas USA 44. president Barack Obama ametiaja viimase kõne. Ajakirjanikud üle maailma on asunud kokku lööma tema kaheksa-aastase töö tulemusi. Mis õnnestus, mis mitte? Võtsime enimkõneldud teemad ja asetasime nende põgusa kokkuvõtte klõpsatavale graafikule.

Hetkel, mil Ameerika esimene mustanahaline persident on oma ametiaega lõpetamas, ripub paljude arvates tema maine juuksekarva otsas.

Kuigi Obamal jäid paljud antud lubadused ametiajal täitmata, on Princetoni ülikooli ajalooprofessor Juliann Zelicer kirjutanud, et Obamast jääb järele palju mäletamisväärset. Ta aitas riigi välja sügavast majanduskriisist ja andis 20 miljonile ameeriklasele tervisekindlustuse.

Obama oli president, kes vähendas USA osalust sõjakolletes. Teisalt on talle ette heidetud n-ö leebema käe poliitikat, sest ta on välispoliitikas eelistanud diplomaatiat, mitte iseseisvat ja konkreetset otsustamist. Samas jällegi kiidetakse Obama ja USA tööd Iraani tuumaleppe sõlmimisel.

Seega saab iga valdkonna kohta tuua välja plusse ja miinuseid, sellel graafikul on toodud välja vaid enam kõlapinda saanud arvamused või need seisukohad, mida Obama ise on rõhutanud.

Hiirega kastidel liikudes avaneb teema kohta lisainfo.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: