Järva maavanem loob kohalikeks valimisteks ülemaakonnalise valimisliidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1484923254000 | amCalendar}}
Foto: Sotsiaaldemokraadid

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) kuuluv Järva maavanem Alo Aasma loob sügisesteks kohalikeks valimisteks ülemaakonnalise valimisliidu.

Aasma rääkis ERR-ile, et maakondliku valimisliidu loomine on sisuliselt rahvahääletus ideele, et Järvamaast saaks tulevikus üks omavalitsus.

"Kuna meil haldusreformi puhul juhtus Järvamaal nii, et väga paljude inimeste hinnangul jooksime kolinal lati alt läbi, siis ma kavatsen teha Suur-Järvamaa valimisliidu, mis kandideerib kõigis Järvamaa omavalitsustes," tutvusta Aasma oma plaani.

"[Eesmärk on] senise kolme omavalitsuse asemele teha üks Järvamaa, mis on üks omavalitsus, kus on 30 000 elanikku, mis on Eesti suuruselt seitsmes omavalitsus, mille üle inimesed saaksid uhked olla, mis oleks teerajajaks Eestis, sest isegi Saaremaa ei suutnud üheks omavalitsuseks iseseisvalt saada ja, püha taevas, miks me ei peaks seda suutma. Kui me oleme maa, mis on maailmale andnud Arvo Pärdi ja kus Anton Hansenist sai Tammsaare, siis miks mitte mitte me ei võiks ka siin olla teenäitajaks," ütles Aasma.

Praeguse plaani kohaselt tekib Järvamaale kolm omavalitsust ning Koeru vald lahkub Järvamaa koosseisust. Aasma sellesse plaani ei usu ning leiab, et tema plaaniks veel rong läinud ei ole.

"Koeru ei lähe kuhugi, kolm omavalitsust kindlasti tekivad, aga minu agenda ongi see, et see haldusreform ei saaks põlistatud sellisel kujul inimpõlveks, vaid me liiguksime siit edasi."

Aasma usub, et senine protsess on olnud õpetlik kõigi, nii poliitikute kui ka elanike jaoks.

"Kui täna saaks uuesti alustada, siis sellisel kujul me seda kohe enam päris kindlasti ei teeks."

Aasma kinnitab, et välja teda parteist valimisliidu loomise tõttu ei heideta, kuigi tunnistab, et SDE juht Jevgeni Ossinovski käsi just heast meelest kokku ei löönud, kui Aasma plaanist kuulis. Samas kinnitab Järva maavanem, et parteijuht saab aru, miks ta seda teeb.

"Tark mees, mõistus peas, süda õiges kohas, vaatas ka seda Järvamaa kaarti ja saab aru, miks ma seda teen. Heaks muidugi esimese variandina ei kiida," kirjeldas Aasma Ossinovski reaktsiooni.

Järva maavanem kinnitab, et isiklikke ambitsioone tal selle plaaniga pole, sest paneb ka ise pea tulle, ent möönab, et maavanema volitusi ta seniks peatama ei pea ning kavatseb liitmisplaani õnnestumisel sellel ametikohal ka jätkata.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: