IRL-i fraktsioon soovitab Sesteril ettevõtjate numbrimärkide märgistamise ideest loobuda

{{1485163873000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni esimees Priit Sibul ütles, et kuigi fraktsioon veel seisukohta kujundanud ei ole, kavatseb ta teha erakonnakaaslasest rahandusminister Sven Sesterile ettepaneku loobuda ideest hakata firmaautosid märgistama. Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni juhid tõdesid samuti, et numbrimärkide värvimise idee tekitab küsimusi.

"See märgistamine on teema, mis fraktsioonis kindlasti ühest toetust ei leia. Me kindlasti palume Sesteril kaaluda seda," ütles Sibul ERR-i uudisteportaalile.

"Ma ise ei näe sellel suurt vajadust ja ettevõtjate märgistamine ühel või teisel kujul ei ole minu meelest vajalik," lausus ta.

"Mina usaldan ettevõtjaid. Kui nad ütlevad, et auto on 100 protsenti nende kasutuses, siis ma eeldan, et nii see ka on," lisas Sibul veel.

Keskerakonna fraktsiooni juht Kersti Sarapuu on samuti skeptiline, kuid enne lõpliku hinnangu andmist ootab fraktsioon ära eelnõu.

"Tegelikult on see numbrimärkide värvimine ja selle järgi ametiautode eristamine /.../ päris ehmatav. Nagu ma olen ka inimestega kohtunud ja rääkinud, siis kellelegi see numbrimärkide värvimine ei meeldi, aga ma arvan, et ootame ära ettepaneku, kuidas valitsus selle meile ette valmistab, et me saaksime selle üheskoos läbi töötada," kommenteeris Sarapuu "Aktuaalsele kaamerale".

"Loomulikult tekib hästi palju küsimusi, kuidas seda rakendatakse. Me teame, mida arvavad ettevõtjad. Arvamusi fraktsioonis on seinast seina, aga võib-olla need on tingitud sellest, et me sellest eelnõust veel nii palju ei tea. Sellest tulenevalt oleme kutsunud neljapäevaks rahandusministeeriumi inimesed fraktsiooni, et seda mõtet meile selgitada," rääkis ka SDE fraktsiooni juht Kalvi Kõva.

Rahandusministeerium teatas fraktsioonijuhtide juttu kommenteerides, et valitsuskabinet alles hakkab firmaautode maksustamise muudatusi arutama ning kaalub kindlasti ka erinevaid ettepanekuid.

Rahandusministeeriumis ettevalmistatav tööautode maksustamise muutus tooks kaasa sajaprotsendiliselt ettevõtluses kasutuses olevatele autodele erimärgistuse kleepsude, numbrimärkide või muu sellise kujul.

"Autodel, mis on 100-protsendiliselt ettevõtluses, on suurem tõendamiskohustus, kuna neile kehtib täielik käibemaksutagastus ja ei rakendu erisoodustusmaks," põhjendas Sester erimärgistuse kehtestamise vajadust jaanuari esimeses pooles. "Kas see on kleeps, eraldi numbrimärk või mõni muu tunnustus, ei tea veel, aga see annaks märku, et tegemist on ainult tööautoga," lausus minister.

Ka kaubandus-tööstuskoda kui töödandjate keskliit on ministri ideed kritiseerinud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: