Tallinna trammiliiklus laieneb: trammiga hakkab kesklinnast lennujaama saama ({{commentsTotal}})

Tallinnas hakkab tulevikus sõitma tramm 4. liini pikendusel otse lennujaama. Lennujaama juures olev trammipeatus plaanitakse ühendada lennujaama reisiterminaliga eskalaatorsõlme ning peatuseni viiva galerii abil.

Lennujaama viiva uue trammitee ehitus käib hoogsalt. Uus trammiliini haru hakkab kulgema Ülemiste keskusest tükk maad eemalt, mööda Lõõtsa tänavat ning lõpp-peatus on lennujaama hoone linnapoolse otsa juures.

Lennujaama trammiliiniga ühendamise projekti raames rajatakse Ülemiste raudteejaama läheduses asuvalt tagasipöörderingilt tunnel raudteede ja Suur-Sõjamäe tänava alt läbi Keevise tänavale.

Piki Keevise tänavat viiakse trammitee lennujaama territooriumile, kuhu ehitatakse tagasipöördering.

Uue trammitee pikkus on umbes kaks kilomeetrit. Uued trammipeatused rajatakse Keevise tänavale ning Lennujaama juurde, trammide toiteks ehitatakse uus veoalajaam.

Teedeehituslikult korrastatakse Ülemiste kvartali tänavavõrku ja rekonstrueeritakse Lennujaama tee mõlemad harud. See ümberpööramiskoht aga saab osalt katuse ning moodustab edaspidi osa tulevasest Rail Balticuga seoses rajatavast suurest Ülemiste terminalist.

Lennujaama trammiliini taristu projekteerimis- ja ehitustöid rahastatakse 85 protsendi ulatuses Euroopa Liidu fondidest ja objekt valmib 2017. aasta lõpuks. Objekti maksumus on 11,5 mln eurot ja peatöövõtja on Merko Ehitus.

Tulevikus hakkab 2. liin sõitma Jüriöö pargini, 4. liin aga lennujaamani.

Suuremahulised plaanid

Tööd on suure mahuga, kus raudteealuse tunnel, mis pikendab trammiliini lennujaamani on uue rajatava transpordisõlme osa, mis koondab ühte trammi-, bussi-, rongi- ja lennuliikluse sõlmjaama.

Ülemiste keskusest teiselt poolt raudteed samal ajal on kerkimas T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskus, mille katusele plaanitakse rajada taevaratas, mis on 120-meetrise tippkõrgusega Põhja- ja Ida-Euroopa kõrgeim vaateratas, kust avanevad parimad vaated pealinnale.

T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskus. Foto: Lasnamäe LOV

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: