Opositsioon andis Kalev Kallole üle umbusaldusavalduse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1485439723000 | amCalendar}}
Foto: Tallinna linnavolikogu

Tallinna volikogu opositsioon andis neljapäevasel istungil keskerakondlasest volikogu esimehele Kalev Kallole üle umbusaldusavalduse. Umbusaldusele on pannud allkirjad nii IRLi fraktsiooni liikmed, kui ka Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liikmed. 

IRLi fraktsiooni esimees Madis Kübar ütles istungil, et IRL soovitas Kallole juba eelmise aasta 1.detsembri istungil, pärast ametlikku kriminaalsüüdistuse saamist, riigimehelikku tagasi astumist, kuid ta seda pole senini tulnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seetõttu on antud olukorras ainuvõimalik, et linnavolikogu vabastab usalduse kaotanud esimehe ametist ning valib uue," lausus Kübar.

"Lisaks sellele, et Kalev Kallo on saanud ise kriminaalsüüdistuse, ei ole ta täitnud ka oma kohuseid linnavolikogu juhina ning Tallinnal puudub pärast Harju maakohtu otsusega Edgar Savisaare ametist kõrvaldamist endiselt täievoliline ja teovõimeline linnapea. Korruptsioon ja vargused linna juhtimises peavad lõppema," pahandas Kübar.

"Oleme pikalt oodanud Kalev Kallolt ühemõttelisi hukkamõistvaid hinnanguid korruptsiooniilmingute kohta linnajuhtimisel, kuid volikogu esimees on käitunud pigem vastupidiselt. Seda väidet ilmestab hiljutine Kesklinna vanema Alar Nääme linnavara omastamise juhtum," ütles ta veel.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivat ütles, et volikogu vajab uut esimeest, kes muudab Tallinna juhtimise ausaks ja läbipaistvaks. Liivat meenutas, et Kalev Kallole on esitatud ka süüdistus altkäemaksu andmisele ja võtmisele kaasaaitamises.

"Mul on tallinlasena tõeliselt piinlik, et vaatamata juhi- ja võimuvahetusele Keskerakonnas on Tallinnal ikka küljes korruptsioonilinna maine," sõnas Liivat.

Kalev Kallo tõdes, et opositsioon on umbusaldusega korduvalt ähvardanud, kuid sisse pole seda siiski antud. Kallo ütles, et ise ta volikogu esimehe kohalt tagasi astuda ei kavatse.

"Ma olen lugenud selle süüdistusakti enda kohta käivat kolme lehekülge. Ma ennast süüdi ei tunne absoluutselt. pealegi peaprokurör on esinenud televisioonis ja öelnud selgelt, et süüdistuse esitamine ei tähenda veel süüdi mõistmist. Meil mõistab süüd kohus," kommenteeris Kallo.

Kuigi umbusaldusele on alla kirjutanud kõik volikogu opositsioonifraktsioonid, siis umbusalduse läbiminekuks sellest ei piisa.

"Ma usun, et Tallinnast hoolivad Keskerakonna saadikud ja fraktsioonivabad võiksid sellele umbusaldusavaldusele oma allkirja anda. Aeg on selleks üsna küps," sõnas Liivat.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Toivo Tootsen ütleb, et Keskerakonna fraktsioon usaldab Kalev Kallot ning umbusaldamisega keskerakondlased ei ühine.

"Ei ühine. Võib-olla sotsiaaldemokraatidest keegi ühineb meiega hoopis. Aga see on hoopis teine jutt," rääkis Tootsen.

Umbusaldus läheb hääletamisele järgmisel linnavolikogu istungil.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: