Euroala võlakoormus langes nelja aasta madalaimale tasemele ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Euroala valitsuste võlakoormus langes möödunud aasta kolmanda kvartali lõpuks viimase nelja aasta madalaimale tasemele.

Eurostati andmetest selgub, et euroala valitsuste võlamäär kokku oli kolmandas kvartalis 90,1 protsenti sisemajanduse kogutoodangust ehk 9,614 triljonit eurot. Teises kvartalis oli võlamäär 91,2 protsenti SKT-st, vahendas Financial Times.

Samas erineb võlakoormus riigiti väga suurelt. Kreekal on jätkuvalt kõrgeim võlakoormus ehk 176,9 protsenti SKT-st. Kreekale järgnevad Portugal (133,4 protsenti) ja Itaalia (132,7 protsenti).

Eestil on aga jätkuvalt euroala madalaim võlakoormus - 9,6 protsenti SKT-st.

Võrreldes 2015. aasta kolmanda kvartaliga tõusis Kreeka võlakoormus 4,4 protsendipunkti ja Portugali võlakoormus 2,9 protsendipunkti.

Iirimaal aga, mille majandus kasvas eelmisel aastal euroalas kõige kiiremini, langes võlakoormus 8,5 protsendipunkti. Saksamaa võlakoormus püsis 69,4 protsendi juures.

Euroala eelarvedefitsiit kasvas kolmandas kvartalis 1,7 protsendini SKT-st. Kvartal varem oli see 1,5 protsenti.

Valitsused suurendasid kolmandas kvartalis kulutusi 48,2 protsendini SKT-st. Teises kvartalis olid valitsuse kulutused 48,1 protsendi juures.

Euroopa Liidu juhid kutsuvad madala võlakoormuse ja korras rahandusega riike üles suurendama kulutusi, et tugevdada majandust kogu euroalas. Kreekat, Portugali ja Itaaliat aga survestatakse julgete majandusreformidega jätkama, et uuendades tööturgu ja maksuseadusi, et kiirendada majanduskasvu ja tootlikkust.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: