Kallo umbusaldamine kukkus Tallinna volikogus läbi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1485872868000 | amCalendar}}
Foto: Tallinna linnavolikogu

Keskerakondlasest Tallinna volikogu esimehe Kalev Kallo umbusaldus kukkus teisipäevasel erakorralisel istungil oodatult läbi.

Kallo umbusaldamise poolt hääletas 17 ja vastu 45 volikogu saadikut kohal olnud 62-st. Seega hääletas Kallo umbusaldamise poolt vähem volikogu liikmeid kui oli umbusalduse esitajaid, keda oli kokku 25.

Umbusaldusavaldusele kirjutasid alla Ivi Eenmaa, Rene Ilves, Jaak Juske, Toivo Jürgenson, Siim Kabrits, Tarmo Kruusimäe, Kaido Kukk, Elle Kull, Madis Kübar, Ants Leemets, Anto Liivat, Lauri Läänemets, Hanno Matto, Kaupo Nõlvak, Õnne Pillak, Priidu Pärna, Mati Raidma, Reet Roos, Paul-Eerik Rummo, Maris Sild, Külli Urb, Jaak Uudmäe, Kairi Uustulnd, Kalev Vapper ja Andres Öpik.

Riigiprokurör esitas 29. novembril süüdistuse kuritegude toimepanemises Edgar Savisaarele, Keskerakonnale, Tallinna linnavolikogu esimehele Kalev Kallole, lisaks veel linnavalitsuse endisele nõunikule ja viiele ettevõtjale. Süüdistus puudutab altkäemaksu ja keelatud annetusi ning omastamist.

"Ma tunnen, et ma ei ole seadusega pahuksis ja pealegi süüdi mõistab meil kohus ja isegi peaprokurör on öelnud, et pelgalt süüdistuse esitamine ei ole veel süüdimõistmine. Nii et kuna kohus lükkas minu ametist kõrvaldamise taotluse tagasi, siis ma loodan, et ka süüdistus ühel heal päeval leiab teistpidi lahenduse," selgitas Kallo "Aktuaalsele kaamerale".

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Hanno Matto arvas, et Kallo peaks ise tagasi astuma.

"Normaalses ühiskonnas eelneb kriminaalvastutusele võtmisele poliitilise vastutuse võtmine. Kalev Kallol on olnud piisavalt aega, et astuda samm tagasi ja keskenduda oma õiguste kaitsmisele kriminaalmenetluses, aga Keskerakonnale omaselt, nagu me nägime Alar Nääme kaasuses, mitte sammugi tagasi enne lõplikku kohtuastet ehk riigikohtu otsust," rääkis ta.

Küsimusele, kas sotsiaaldemokraatide jaoks on vabariigi valitsuses mingisugune teistsugune Keskerakond, vastas Matto jaatavalt.

"Võib öelda küll, sest me nägime, kui valitsuse liikmeks sai isik, kelle suhtes oli rohkem küsimusi kui vastuseid, siis Keskerakond vahetas nad välja. Seepärast mul ongi arusaamatu, miks Jüri Ratas tolereerib jätkuvalt Tallinna linnas säherdust valitsemisviisi," lausus Matto.

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: