Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merko tahab kunagise miilitsakooli asemele Nõmmel korterelamuid

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna linnavalitsus algatab kolmapäeval AS Merko Ehitus taotlusel detailplaneeringu, millega luuakse võimalus rajada Nõmme keskusesse endise miilitsakooli hoone asemele uued korterelamud.

Algatatav detailplaneering hõlmab Pärnu maantee 328 ja Pärnu maantee 328a kinnistuid, planeeritava maa-ala suurus on 0,46 hektarit.

Detailplaneeringu eesmärk on moodustada kinnistute liitmisel ja maakasutuse sihtotstarvete muutmisel äri- ja elamumaa sihtotstarbega krunt ning määrata krundile ehitusõigus äriruumidega korterelamute kavandamiseks.

Detailplaneeringu algatamisettepaneku kohaselt soovitakse rajada Pärnu maantee 328a kinnistul paikneva hoone asemele uus äripindadega kortermaja ning hoovis paikneva endiste ekspertiisibokside asemele Vana-Mustamäe tänava äärde ridaelamu.

Pärnu mnt 328 kinnistul paiknev 1937. aastal ehitatud maja plaanitakse rekonstrueerida äripindadega kortermajaks ning maapealsed hoone mahud ühendatakse maa-aluse parkimiskorrusega.

Planeeritaval ala paikneb Pärnu maantee ja Vana-Mustamäe tänava nurgal, alal asuvad riigikaitsemaa sihtotstarbega Pärnu maantee 328 ja Pärnu maantee 328a kinnistud, mis kuuluvad AS-ile Merko Ehitus.

Nendel kinnistutel paiknevad endised kohtuekspertiisi ja kriminalistika keskuse hooned ning ekspertiisiboksid.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles AS Merko Ehitus ning taotluse juurde on lahendusettepaneku ja illustreeriva materjali koostanud OÜ Arhitektuuribüroo Pluss. Detailplaneeringu koostab Ruum ja Maastik OÜ.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: