Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Tallinna Teletorn lisab turistide meelitamiseks uusi atraktsioone

Tallinna Teletorn plaanib edasist arengut turismiobjektina - 1,6 miljoni eurose investeeringuga rajatakse uudne väliatraktsioonide park, Pirita ürgorgu ületav seiklusrada ja uue e-Eesti kuvandit tutvustav mänguline püsinäitus vaateplatvormile.

Teletorni juhi Riina Roosipuu sõnul on uue arendusetapi eesmärk tõsta Teletorni üldist külastatavust praeguselt umbes 160 000 inimeselt aastas ligikaudu 20 000 kuni 30 000 inimese võrra, pakkuda huvitavaid võimalusi eeskätt peredega reisijatele ning luua Eestisse ka Euroopa kontekstis unikaalne kõrgatraktsioon, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie suur unistus on luua ka üks trosslaskumise ehk zipline rada, mis ulatuks Teletorni katuselt umbes 1,5 kuni 2 kilomeetri kaugusele Lasnamäe nõlva suunas. Üle Pirita ürgoru saab liuelda nagu tsivilisatsioonist ürgloodusse ja nautida looduse poolt. Tagasi tuleb väike matkarada, et ka lähemalt seda tutvustada," selgitas Roosipuu.

Kavandatavad atraktsioonid:

Väliala kasutuselevõtt
Loodav väliatraktsioonide park lähtub kosmose ja päikesesüsteemi teemadest kuna Teletorni nähakse ka futuristliku kosmoselaevana. Välialale luuakse 10 uut atraktsiooni, mis pakuvad võimalust end füüsiliselt proovile panna, jagades seejuures mänguliseltka teadmisi olulistest faktidest päiksesüsteemi kohta.

Erilised elamused
Täiendava lisateenusena planeeritakse hakata pakkuma zipline'i ehk topelttross-laskumist, mis viib laskuja Teletorni vaateplatvormilt Pirita jõe ürgorgu. See on justkui kujuteldav linnulend innovaatilisest ja kõrgtehnoloogilisestlinnakeskkonnast ürgloodusesse. Torni tagasi saab mööda matkarada, mis tutvustab selle käigus Eesti looduse eripärasid.
Ekstreemse kõrguselamuse nautimiseks plaanitakse ehitada Teletorni katuselt välja ulatuv klaasis vaateplatvorm, millel külastaja saab seista justkui õhus ilma nähtavate piireteta. Erinevalt senisest servakõnnist ja planeeritavast trosslaskumisest saavad seda elamust nautida kõik soovijad iga ilmaga.

21. korrus
Torni 21. korruse püsinäitus keskendub e-Eesti saavutusteleja nende parimate näidete väljatoomisele mängulises vormis. Ekspositsiooni läbides saab külastaja ka võrdlevat tagasisidet iseenda e-rakenduste kasutamise edumeelsuse kohta.

Mobiilirakendus
Päikesesüsteemi atraktsioonide läbimist hakkab toetama asukoha määramisel töötav mobiilirakendus, mis jagab mänguliselt faktipõhist infot planeetide ja nende omaduste kohta. Mängija saab juhiseid maastikul orienteerumiseksja leiab vastused planeetide juurest. Rakendus jätkub 21.korruse eksponaatide alal, suunates ja täiendades külastaja kogemust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: