Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Järvamaal leidis aset üheteistkümnes admiral Pitka mälestusmatk

Maakondades on alanud Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva ettevõtmised. Kaitseliidu Järva malev korraldas pühapäeval juba 11. admiral Johan Pitka mälestusmatka.

Teekond algas Pitka sünnikohast Järva-Jaani vallast Jalgsema külast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

145 aastat tagasi sündinud Pitkat meenutati Jalgsemal kui Eesti Vabariigi merejõudude juhatajat ning Vabadussõja ajal Eesti sõjaväe organiseerimise üht eestvedajat.

"Kui algas Vabadussõda, oli Eesti riigikassa peaaegu täielikult tühi, raha sõdimiseks ajas kokku seesama admiral Pitka. Sest temal oli palju lihtsam saada erinevaid laenusid. Tal oli tutvusringkond olemas ja ka tagatis laevastiku näol. Suure merehuvilisena oli Johan Pitka see mees, kes alustas Eesti oma mereväe loomist. Ta tegeles soomusrongide organiseerimisega, dessantide korraldamisega ja omas väga häid kontakte Eesti liitlastega, eriti inglastega, mistõttu Inglise laevastiku abi Vabadussõjas oli üsna suur," selgitas Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts.

Kaitseliidu Järva maleva noorteinstruktori, vanemseersant Urmas Piigerti sõnul registreeris end mälestusmatkale 599 osalejat.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: