Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

President ülendas Tsahkna ettepanekul Terrase kindraliks

{{1487586526000 | amCalendar}}
Margus Tsahkna ja Riho Terras.
Margus Tsahkna ja Riho Terras. Autor/allikas: www.mil.ee

President Kersti Kaljulaid andis kaitseväe juhatajale kindralleitnant Riho Terrasele kindrali sõjaväelise auastme.

President andis kaitseväe juhtajale kindrali auastme kaitseminister Margus Tsahkna ettepanekul, selgub presidendi kantselei veebilehelt.

Kindral on kaitseväe kõrgeim sõjaväeline auaste. Taasiseseisvunud Eestis on kindrali auastme varem saanud Aleksander Einseln ja Ants Laaneots.

Einseln sai kindrali sõjaväelise auastme 1995. aasta detsembris, samal kuul vabastas riigikogu Einselni kaitseväe juhataja ametikohalt. Laaneots sai kindrali sõjaväelise auastme 2011. aasta juunis. Sama aasta detsembris lahkus ta kaitseväe juhataja ametikohalt.

2015. aasta detsembris otsustas valitsus pikendada Terrase ametiaega kaitseväe juhataja ametikohal kahe aasta võrra 2018. aasta 4. detsembrini. Terrase jätkamist kaitseväe juhataja ametikohal toetas ka riigikogu riigikaitsekomisjon.

Kaitseväe juhataja ametiaja pikkus on viis aastat, kuid valitsusel on õigus pikendada seda kahe aasta võrra.

Tsahkna sõnul saab kaitsevägi uue juhataja Terrase ametiaja lõppedes ehk tuleva aasta lõpus.

"Kindral Terras on viinud Eesti kaitseväe arengut jõuliselt edasi ja tõestanud end erakordselt silmapaistva rahvusvahelise sõjalise koostöö korraldajana," ütles Tsahkna. "Tänu kindral Terrase jõupingutustele arvestavad meie liitlased iga päev Eesti julgeolekuhuvidega. Eesti iseseisev kaitsevõime ja sõjaline kollektiivne julgeolek on tänu kindral Terrase järjekindlale tööle järjepidevalt kasvanud."

Terras on ametis järgmise aasta lõpuni

Terrase ametiaeg kaitseväe juhataja ametiaeg kestab 2018. aasta lõpuni ja vastavalt plaanile saab kaitsevägi Tsahkna sõnul siis ka järgmise juhataja.

Terras läbis 1991. aastal ohvitserikursused nooremleitnandina ning järgmisel aastal alustas ta teenistust Kalevi üksik-jalaväepataljoni kompaniiülema ametikohal. Ta on teeninud ka Põhja üksik-jalaväekompanii ülema ning Kalevi üksik-jalaväepataljoni staabiülema ametikohal.

Aastal 2000 asus Terras teenima Kaitseliidu peastaabi ülema ametikohal, aastatel 2000-2004 oli ta Eesti kaitseatašee Saksamaal ja Poolas. Terras on teeninud ka kaitsejõudude peastaabi analüüsi- ja planeerimisosakonna kaitseplaneerimise jaoskonna ülema ning analüüsi- ja planeerimisosakonna ülema ametikohal.

2007. aastal teenis ta NATO Iraagi treeningmissiooni staabiülema asetäitja ametikohal.

Aastatel 2007–2008 teenis Terras kaitsejõudude peastaabi analüüsi- ja planeerimisosakonna ülema ning aastal 2008 sai temast kaitsejõudude peastaabi ülema asetäitja operatiivalal.

Aastatel 2008–2010 oli Terras kaitseministeeriumi kantsler. 2011. aastal sai temast taas kaitseväe peastaabi ülema asetäitja operatiivalal ning kuu aja pärast kaitseväe peastaabi ülem. Kaitseväe juhataja ametikohal teenib Terras alates 2011. aasta detsembrist.

2011. aasta juunis andis president Toomas Hendrik Ilves Terrasele brigaadikindrali sõjaväelise auastme, 2013. aastal sai Terras riigipealt kindralmajori ning 2015. aastal kindralleitnandi sõjaväelise auastme.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: