ERRi juhiks pürgimist on kinnitanud mitu tippjuhti

{{1487587909000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeva südaööl lõpeb avalduste esitamine Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimehe kohale ning praeguseks on oma kandideerimisavalduse esitanud teiste hulgas ka endine Postimehe juhatuse esimees Erik Roose, Eesti Lihatööstuse juht ja ERRi nõukogu liige Mart Luik, Eesti Ekspressi endine peatoimetaja Allar Tankler ning Tallinna linnavalitsuse avalike suhete direktor Ain Saarna.

Erik Roose ütles ERRile, et esitas avalduse reedel, kuid oma šansse hinnata ei oska, sest kandidaatide arvu pole teada. Eeltööd on ta aga enda sõnul viimastel kuudel kõvasti teinud.

"Olen lugenud läbi loendamatu hulga dokumente, arengukavasid, eelarveid, mida iganes selleks vaja läheb, aga loomulikult on majast väljast alati keerulisem kõikidesse detailidesse süveneda. Aga nii palju, kui on võimalik kõrvalt ja pikaaegse meediakogemusega aru saada, nii palju ma olen teinud," lausus Roose.

Ain Saarna ütles samuti, et on avalduse esitanud, kuid lobiga ei ole ta enda sõnul tegelnud ja valituks saamise tõenäosuse üle spekuleerida ei soovi.

Kandideerimist kinnitasid ka Allar Tankler ning Mart Luik, kellest viimane ei ole avaldust veel esitanud, kuid lubas seda kindlasti päeva jooksul teha.

Kuigi võimaliku kandidaadina on räägitud ka Starmani juhatuse liikmest Aivo Adamsonist, siis tema siiski avaldust esitada ei plaani.

"Mulle helistas ka [rahandusminister] Sven Sester ja kutsus kandideerima, aga ma kahjuks ei ole huvitatud," lausus ta.

ERRi nõukogu liige Agu Uudelepp ei soovinud öelda, kui palju avaldusi on praeguseks juhatuse esimehe konkursile laekunud, sest tähtaeg kukub südaööl ja kandidaate võib veel lisanduda.

Tema sõnul loodetakse homsel nõukogu koosolekul sõeluda välja kolm perspektiivikamat kandidaati ning siis öeldakse nende nimed ka välja. Ülejäänud kandidaate aga ei avalikustata.

Uus ERRi juhatuse esimees peab ametisse asuma hiljemalt 1. juunil ning tema ametiaeg kestab 2022. aastani.

Kandidaatide sõnul vajab kaasaegne meediaruum tugevat ERR-i

Postimehe juhatuse endine esimees Erik Roose ütles "Aktuaalsele kaamerale", et konkurents inimeste aja, huvi ja tähelepanu pärast on praegu suurem kui kunagi varem. Libauudiste levik on teravamaks muutnud ka küsimuse ajakirjanduse kvaliteedist ja vastutusest.

"Et selline avalik-õigusliku meedia vastutus ja vajadus selle järgi on suurem kui veel mõni aasta tagasi isegi oli," märkis ta.

Kandideerimist kinnitas ka Eesti Ekspressi endine peatoimetaja Allar Tankler.

"Jah, ma olen siin viimastel nädalatel ja kuudel kohtunud mitmete ERR-i töötajate ja endiste töötajatega ja ka ringhäälingunõukogu liikmetega, et paremini aru saada nendest ootustest ja vajadustest, mis selles organisatsioonis ees seisavad," selgitas ta.

Ka Tankler kõneles kontrollimatust ning pahatahtlikust infost, mis võib mõjutada suuri ühiskondlikke protsesse, mis teeb ERR-i rolli Eesti inforuumi kaitsja ja arendajana suuremaks kui kunagi varem. Et seda rolli täita peab ERR ajaga kaasas käima, lisas ta.

Kandideerimist kinnitas ka ERR-i nõukogu liige Mart Luik, kunagine TV3 tegevdirektor ning Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimees. Luik ütles, et tema visioonis peaks rahvusringhääling olema suunanäitaja teisele meediakanalitele.

"ERR peaks olema organisatsioonina paremini kokku töötav meeskond, ta peaks olema palju loomingulisem, palju otsivam selles praeguses turbulentses meediaajastus või sellel meediamaastikul," arvas ta.

Kandidaatide seas on ka Tallinna linnavalitsuse avalike suhete juht Ain Saarna.

Rahvusringhäälingu praegune juhatuse esimees Margus Allikmaa ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ta juhatuse esimeheks ei kandideeri ja lisas, et tegi selle otsuse juba aasta tagasi.

ERR-i nõukogu sõelub teisipäeval välja kolm perspektiivikamat kandidaati.

"Kõige tähtsam on ikkagi see, et ta orienteeruks üldiselt ajakirjandusmaastikul. Väga hea, kui ta oleks ise tegutsenud eriti veel televisiooni ja raadio valdkonnas," rääkis ERR-i nõukogu liige Marika Tuus-Laul (KE).

Tuus-Laul lisas, et kandidaat peaks olema ka poliitiliselt sõltumatu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: