Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uuring: inimesed usaldavad enim politseid ja kaitseväge, vähem poliitikuid

Foto: ERR

Eesti inimesed usaldavad enim politseid, kaitseväge ja televisiooni, kuid riigikogu ja erakondade usaldus on madal, selgus Euroopa Komisjoni tellimusel ja Kantar Emori läbi viidud uuringust.

Teisipäeval tutvustati uuringut eestlaste suhtumisest Euroopa Liitu, aga ka hinnanguid nii enda kui ka riigi olukorra kohta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Oma eluga on rahul või üsna rahul rahul oma eluga 80 protsenti eestlimaalastest, samas 20 protsenti ei ole oma eluga rahul.

Eesti riigi majanduslikku olukorda hindab heaks 47 protsenti ja halvaks 48 protsenti eestimaalastest.

Suurimaks probleemiks Eestis peetakse tervise ja sotsiaalse kindlusega seonduvat - 47 protsenti vastanuist. 33 protsendi hinnangul on probleem seotud majanduse ja 24 protsendi vastanute arvates töötusega.

Samuti uuriti institutsioonide usaldusväärsust. Inimesed usaldavad enim politseid (80%), kaitseväge (79%) ja televisiooni (65%).

Kurvem pilt avaneb aga poliitikuile - riigikogu (34%) ja erakondade (12%) usalus on madal. Ka interneti sotsiaalvõrgustikke (20%) ei usaldata eriti.

Küsitluses osales tuhat eestimaalast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: