Veerand valitsusest on esmaspäeval Brüsselis ({{commentsTotal}})

Ministrid Stenbocki majas.
Ministrid Stenbocki majas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Neli Eesti valitsuse 15 liikmest on esmaspäeval Brüsselis, kus nad osalevad Euroopa Liidu Nõukogu istungitel ja muudel kokkusaamistel.

Välisminister Sven Mikser ja kaitseminister Margus Tsahkna osalevad esmaspäeval Euroopa Liidu kaitse- ja välisministrite kohtumisel. Välisasjade nõukogu algab välis- ja kaitseministrite ühise kohtumisega, kus käsitletakse EL-i julgeoleku- ja kaitsepoliitikat. Välisministrid arutavad ka rände küsimusi, EL-i ja Egiptuse suhteid, olukorda Lääne-Balkanil ning Lähis-Ida rahuprotsessi.

Maaeluminister Tarmo Tamm ja keskkonnaminister Marko Pomerants osalevad esmaspäeval Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil.

Tamm ja Pomerants kohtuvad esmaspäeval ka Euroopa Komisjoni kalanduse, merenduse ja keskkonnavolinik Karmenu Vellaga. Lisaks on Tammel kokkusaamised Euroopa Parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni juhi Adam Siekierskiga ning Luksemburgi põllumajandusminister Fernard Etgeniga.

Pomerants kohtub lisaks veel Euroopa Parlamendi liikme Elisabeth Köstingeriga, Saksamaa põllumajandusministri Christian Schmidtiga ning Hispaania põllumajandus-, kalandus- ja keskkonnaministri Isabel Garcia Tejerinaga.

1. juulil algab Eesti eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus, mille edukaks läbiviimiseks on valitsuse liikmetele kasulik sõlmida lähemaid suhteid oma kolleegidega teistest riikidest, Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi liikmetega.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: