Parvlaev Piret asub lähipäevil Poolast Eesti poole teele ({{commentsTotal}})

"Pireti" veeskamine Poola laevatehases Autor/allikas: TS Laevad

TS Laevad teatas neljapäeval, et alustas Poola laevatehaselt Remontowa parvlaeva Piret vastuvõtmist, mis tähendab üleandmis-vastuvõtmise akti ja omandiõiguse ülemineku dokumentide vormistamist ning viimase osamakse tasumist.

TS Laevad poolt võtavad laeva vastu laevandusvaldkonna juht ja juhatuse liige Mart Loik ning peakapten - mereohutusjuht Jaanus Matso.  Mart Loigu sõnul ollakse hetkel veel klassiühingu poolt laevale vajalike sertifikaatide ootel.  

"Poolas on kohal ka veeteede ameti esindaja, kes viib läbi laeva meresõiduohutuse alase auditit ajutise meresõiduohutuse korraldamise tunnistuse väljastamiseks ning peab kinnitama laeva vastavuse kehtivatele nõuetele,“ lisas Loik.  

Enne laevatehasest väljumist tuleb teha ka viimased  ettevalmistused ehk läbi viia õppused meeskonnale, varustada laev vee, toiduainete ja kütusega.  Laeva toob Eestisse kapten Ringo Koppel koos meeskonnaga.

Koduteed alustab Piret eeldatavasti käesoleva nädala lõpus. Teekond Poola laevatehasest  Eestisse võtab orienteeruvalt ööpäeva.  Liinile mineku ettevalmistamiseks saabub laev Eestis esmalt Tallinna Vanasadamasse.

Parvlaev Piret  hakkab reisijaid teenindama Virtsu –Kuivastu  liinil ning kõigi eelduste kohaselt asub laev liinile aprilli teises pooles.

Türgi laevatehasest Eesti poole teel olev parvlaev Tiiu on jõudmas Kieli kanalisse ning heade ilmastikutingimuste korral võib juhtuda, et kaks parvlaeva Tiiu ja Piret jõuavad üheaegselt Eesti vetesse.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: